Mano vizija

Pradėsiu nuo to, kas man pačiam šiandien labiausiai rūpi: atkurtai Lietuvos valstybei baigiant skaičiuoti trečiąją dešimtmetį, reikia pripažinti, kad nuotaikos joje nėra itin pakilios.

Per daug Lietuvos žmonių nemato prasmės ar neranda būdų prisidėti prie mūsų valstybės kūrimo, neįžvelgia savo vaidmens. Nusivilia tuo, kad Europos Sąjungos kontekste lygiuojamės tik į vėliau prie ES prisijungusių pietryčių Europos valstybes, nebepavejam net artimiausių Baltijos kaimynų. Nusivylusieji šia diena atėjus apsisprendimo metui balsuoja „kojomis“ arba protesto vardan – „prieš visus“, ir tada susiduria su pasekmėmis. O politika visada reiškia pasekmes.

Mūsų valstybėje akivaizdžiai trūksta vienijančios politinės lyderystės, esame pernelyg supriešinti ir susipriešinę. Man daugiau nei aišku: tol, kol sprendimai nuleidžiami „iš viršaus“, jokios Vyriausybės ir jokie Seimai neras kelių, leisiančių Lietuvai susitelkti, pakilti ir patikėti mūsų bendra ateitimi.

Turime ir galime pakeisti šią tendenciją.

Būdamas liberalas neabejoju, kad Lietuvos, kaip ir kiekvienos pažangios valstybės Europoje (ar kitur pasaulyje), vienas esminių tikslų šiandien turėtų būti sutelkti savo piliečius, motyvuoti juos tapti permainų dalimi, skatinant iniciatyvumą ir asmeninę atsakomybę.

Tai kartu reiškia įsitraukimą į didžiulį kūrybos procesą – to, kas prasminga ir naudinga tiek piliečiams ir bendruomenėms, tiek pačiai valstybei. Atsakomybę ir įsipareigojimus turime bei galime prisiimti mes visi.

Visuomet tikėjau ir dabar tvirtai tikiu – joks politinis sprendimas nepasiteisins, jei pirmiausia nebus įsiklausyta į žmonių, bendruomenių balsą. Valstybėje piliečių ir valdžios santykis turi būti grįstas bendradarbiavimo, sutarimo, bendro veikimo vardan vienijančių tikslų idėja.

Čia nerasime vietos dogmatiškiems pamokslavimams, paternalizmui ar draudimams. Laisvė, tolerancija, iniciatyva, atsakomybė ir pasitikėjimas – tai turi būti pirmiausia.

Mano matoma politinė ateities vizija Lietuvai ir Europai susideda iš penkių pamatinių dalykų:

  • stipri bendruomenė ir šeima

- dirbančioms ir vaikus auginančioms šeimoms – geresnės sąlygos dirbti ir užsidirbti
- bendruomenės, įsitraukusios į valstybės priimamus sprendimus

  • paprasta ir palanki mokesčių sistema

- nacionalinis susitarimas dėl naujo ir ilgalaikio mokesčių sistemos modelio
- mažesni darbo mokesčiai, palankesnė aplinka investicijoms

  • tvarios investicijos į šalies gynybą bei saugumą

- šalies saugumas - aukščiau trumpalaikės ekonominės naudos
- krašto gynyba - drauge su pilietiškumo ugdymu

  • nuoseklios investicijos į švietimą

- stiprios visos grandys – ryšys tarp pradinio ir bendrojo, profesinio ir aukštojo mokslo
- ugdymo pagrindas – žinios, grįstos kritišku mąstymu

  • liberalios demokratijos pergalė prieš populistus ir radikalus

- ES – užtikrintos, vienodos sąlygos ir galimybės Lietuvos žmonėms bei verslui
- Lietuva – be valdžios kišimosi į privatų gyvenimą, be draudimų, gąsdinimų ir pamokslavimo

Kviečiu susipažinti su mano mintimis išsamiau.

ir

mokesciaii

gynyba

svietimass3

liberali