Seime rengiama pirmoji Europos ir Lietuvos federalistų konferencija apie ES ateitį

2015 09 17 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Vilniuje, Seimo rūmuose, pirmą kartą susirinkę Europos ir Lietuvos federalistai siūlys receptus, kaip ES tapti tikra ekonomine ir pinigų sąjunga bei įveikti naujus gynybos iššūkius. Šį šeštadienį, rugsėjo 19 d., LR Seimo Konstitucijos salėje vyks Europos federalistų sąjungos ir Europos federalistų sąjungos Lietuvoje organizuojama konferencija apie Europos ateitį – „Federalistų darbotvarkė Europai: Baltijos šalių perspektyva. Iššūkiai saugumui, gynybai, ekonominei ir politinei sąjungai“.

„Pastarojo meto įvykiai tik įrodo, kad Europa nepajėgi veikti ir priimti sprendimų po vieną. Lygiai taip pat Europai nereikia apsimestinio solidarumo – vienybės poreikis yra didesnis nei bet kada anksčiau. Todėl gilesnė integracija, gynybinė ir ekonominė prasme, yra tai, be ko Senasis žemynas šiandien negali žengti nė žingsnio į priekį“, – sako Europos federalistų sąjungos Lietuvoje prezidentas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Konferencijoje bus diskutuojama apie Europos saugumo politiką geopolitinių grėsmių iš Rytų ir Pietų kontekste, taip pat – apie ekonominę integraciją skolų krizės ir Graikijos ekonominio gelbėjimo fone.

Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Europos Federalistų sąjungos prezidentas, Europos Parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas. Tarp konferencijos pranešėjų – europarlamentaras, Europos federalistų sąjungos Lietuvoje prezidentas P. Auštrevičius, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, Seimo nariai Gediminas Kirkilas ir Andrius Kubilius, kiti ekspertai.

Konferencijos programa.

Daugiau informacijos