P. Auštrevičius: „Kai kur laikrodžiai tikrai sukasi greičiausiai“

2015 07 29 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

„Tarybų sąjungoje ir laikrodžiai greičiausi“, – šią frazę kažkada yra mestelėjęs garsus rusų satyrikas Michailas Žvaneckis.

Ir tai daugmaž taikliai atspindi viską, kuo šiandien norėtų pasigirti Rusijos valdžia, pati save atribojusi nuo civilizuotų kraštų ir toliau tolstanti nuo civilizacijos.

Neseniai prezidento V. Putino išsakytas „rūpestis“ lietuviais ir iš Kaliningrado pasiųstas kvietimas atvykti „problemų“ Lietuvoje turintiems yra ne kas kita, kaip anekdotas. Kaip buvo įprasta sovietmečiu, iš tokių juokelių gimsta nauji anekdotai.

Pavyzdžiui, kad ir apie deklaruotą dabartinį Kaliningrado „klestėjimą“:

1. Tai, kad Kaliningradas aplenkė Lietuvą ir jau tuoj tuoj aplenks Lenkijos regionus, turbūt geriausiai žino kiekvienas kaliningradietis, bent kartą praleidęs vasaros atostogas Nidoje, Preiloje, Palangoje arba Gdanske ir Sopote Lenkijoje.

2. Tai, kad Rusija yra galingiausia karinė jūrų valstybė, puikiai žino kiekvienas, savaitgalio karinį paradą Kaliningrade ar Sevastopolyje stebėjęs ir savo akimis sprogusią ar nesprogusią raketą matęs.

3. Tai, kad Kaliningrado uostas yra stipriausias Baltijos jūroje, žino kiekvienas šio uosto darbuotojas, kuris dėl Rusijos geopolitinių viražų šiemet gavo papildomų atostogų dienų. (Kaliningrado uoste 2015 m. pirmą pusmetį kraunama apie 100 tūkst. konteinerių mažiau nei pernai)

Tik štai, kur tas atostogas leisti ir už ką? Kremliaus propagandistai turėtų prisiminti, kad vasarą žmonės nori maudytis jūroje, o ne stebėti raketas nuo pakrantės.

Gražus ir sutvarkytas Kuršių nerijos vasarnamis – toks galėtų būti vienas prioritetinių Kaliningrado srities valdžios darbų, pakeliui į taip laukiamą suklestėjimą. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Kviesčiau apsilankyti Nidoje, Preiloje, Pervalkoje ar Juodkrantėje. Galbūt ir šilumos rugpjūtį bus daugiau.

To ir norisi šiandien palinkėti mūsų kaimynams – mažiau karinių paradų, agresijos ir absurdiškų pareiškimų. Daugiau civilizacijos, grožio ir tvarkos.