Petras Auštrevičius 2015 m. Europos Parlamento Sacharovo premijos apdovanojimui nominavo Borisą Nemcovą

2015 07 15 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
Presentation1nemstov

Liberalas Petras Auštrevičius kartu su kitais Europos Parlamento nariais teikia Boriso Nemcovo kandidatūrą Sacharovo premijai.

Borisas Nemcovas (1959-2015) – vienas Rusijos opozicijos lyderių, buvęs Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas, aktyvus liberalių pažiūrų politikas ir visuomenės veikėjas, buvo nužudytas šių metų vasario mėnesį Maskvoje, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai pradėjo rengti „Putinas. Karas“ ataskaitą, pateikiančią faktinę medžiagą apie Rusijos karinius veiksmus Rytų Ukrainoje. P. Auštrevičius yra įsitikinęs, kad B. Nemcovas nusipelnė šios premijos, nes kovojo už demokratišką ir klestinčią Rusiją nepabūgdamas nuolatinio politinio persekiojimo. Pristatydamas kandidatūrą P. Auštrevičius teigė: „B. Nemcovas buvo nepailstantis žmogaus teisių gynėjas, kuris už Rusijos piliečių minties laisvę sumokėjo aukščiausią kainą“.

Europos Parlamento premija už minties laisvę, pavadinta žymaus rusų disidento Andrejaus Sacharovo vardu, nuo 1988 m. kasmet skiriama išskirtinėms asmenybėms ar organizacijoms, reikšmingai prisidėjusioms prie žmogaus, politinių ir pilietinių teisių gynimo.