P. Auštrevičius: „B. Nemcovo ataskaita Vakarams yra ne mažiau svarbi nei pačiai Rusijai“

2015 06 16 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
Ilya Yashin Mikhail Kasyanov Petras Austrevicius2

Šiandien Europos Parlamente Briuselyje liberalas Petras Auštrevičius surengė Maskvoje nužudyto Rusijos opozicijos atstovo B. Nemcovo ir jo bendražygių užbaigtos ataskaitos „Putinas. Karas“ pristatymą.

Europos Parlamento narys P. Auštrevičius mano, kad ši ataskaita, įrodanti konkrečius Rusijos valdžios veiksmus ir manevrus kurstant karą Ukrainoje, šiandien Vakarams yra ne mažiau svarbi nei propagandos sąlygomis gyvenančiai Rusijos visuomenei.

 

Mikhail Kasyanov IIya Yashin Guy Verhofstadt Petras Austrevicius

„Kuo daugiau ant stalo padėsime įrodymų apie Kremliaus vaidmenį Ukrainoje, tuo daugiau bus aiškumo. Vakaruose – taip pat. Kai kurie Europos Parlamento nariai iki šiol bando kvestionuoti Rusijos agresiją ir faktus, kurie jau seniai paviešinti bei įrodyti. Žinoma, tai dažnai susiję su tuo, kad dalis euroskeptiškų ar atvirai prorusiškų politinių jėgų netiesiogiai finansuojama iš Maskvos. Vis dėlto B. Nemcovo ir jo bendražygių ataskaita „Putinas. Karas“ labai naudinga, kai kuriems asmenims faktai galbūt padės atsikvošėti“, – teigė ataskaitos pristatymo renginį Europos Parlamente šiandien moderavęs P. Auštrevičius.

 

Boriso Nemcovo pranesimo pristatymas EP

Buvęs B. Nemcovo bendražygis, opozicinės partijos RPR-PARNAS politinės tarybos narys ir vienasBoriso Nemcovo pranesimo pristatymas EP ataskaitos bendraautorių Ilja Jašinas Briuselyje teigė, kad opozicija deda pastangas Rusijos žmonėms įrodyti, jog karas Ukrainoje daro didžiulę žalą Rusijai. „Vakarus mes norime perspėti, kad bandymai kalbėtis ir flirtuoti su V. Putinu tik prives prie dar gilesnių problemų. Manau, skirtumas tarp Sovietų Sąjungos ir šiandienos Rusijos yra tas, kad Putinas nori valdyti kaip Stalinas, gyventi kaip Abramovičius, o savo pinigus laikyti Šveicarijos bankuose. Tai leidžia tikėtis, kad Putinas neis labai toli, bet negali žinoti“, – teigė I. Jašinas.

 

B. Nemcovo pranesimo pristatymas EP

Ataskaitos pristatymo renginyje Briuselyje taip pat dalyvavo buvęs Rusijos premjeras,B. Nemcovo pranesimo pristatymas EP vienas opozicinės partijos RPR-PARNAS vadovų Michailas Kasjanovas, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos Europos Parlamente pirmininkas Guy Verhofstadtas ir kitų EP frakcijų atstovai.

Ataskaitoje „Putinas. Karas“ pažymima, kad Rusijos valdžia išleido apie 1 milijardą eurų remdama prorusiškus separatistus ir karo veiksmus Ukrainos rytuose. Taip pat įvardinta, kad Ukrainoje per susirėmimus žuvo mažiausiai 220 Rusijos karių, atskleidžiama schema, kaip Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariai tapdavo savanoriais ir būdavo siunčiami į Ukrainą.