P. Auštrevičius paragino Europos Parlamentą ištirti prancūzų radikalės M. Le Pen partijos finansavimą iš Maskvos

2015 05 27 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Šiandien Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Briuselyje liberalas Petras Auštrevičius paragino Europos Parlamentą ir Prancūzijos vyriausybę tirti radikaliosios „Nacionalinio fronto“ partijos ir jos lyderės Marine Le Pen veiklą bei imtis sankcijų jos atžvilgiu.

Kaip žinia, politikė M. Le Pen šiomis dienomis lankėsi Maskvoje, o informaciją, kad vienas Rusijos bankų yra skyręs 40 mln. eurų paskolą „Nacionaliniam frontui“ patvirtino M. Le Pen partijos nariai.

„Esu tikras, kad Prancūzijos valdžia ir Europos Parlamentas negali toliau toleruoti tokios situacijos, kai purvini ir korumpuoti Kremliaus pinigai skiriami partijos veiklai tokioje svarbioje ES šalyje kaip Prancūzija. Kuo baigsime? Gal vieną dieną sulauksime finansavimo iš „Islamo valstybės“ fundamentalistų, užgrobusių naftos bendroves Irake? Nematau čia didelio skirtumo. M. Le Pen vyksta į Maskvą pasiimti pinigų ir gauti atitinkamas Kremliaus instrukcijas, ir tai jau ne pirmas toks vizitas. Tai yra akivaizdi nepagarba Prancūzijos ir Europos Sąjungos žmonėms. M. Le Pen auksinį bilietą, kainuojantį milijonus eurų, noriai apmoka Maskva – europiečiams lieka paniekintas solidarumas ir sugriauta vienybė. Todėl raginu Paryžių ir Briuselį atsikvošėti, ištirti šiuos nusikalstamus ir apgailėtinus ryšius su Maskva bei imtis atitinkamų sankcijų“, – Briuselyje vykusio Europos Parlamento posėdžio metu šiandien pareiškė P. Auštrevičius.

Liberalo pasisakymą Europos Parlamento nariai palydėjo gausiais plojimais.