P. Auštrevičius Briuselyje susitiko su Baltarusijos politinių kalinių artimaisiais

2015 05 13 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
Politinio kalinio buvusio kandidato i salies prezidentus N2.Statkeviciaus zmona Marina Adamovic

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius Briuselyje susitiko su Baltarusijos politinių kalinių artimaisiais, o taip pat paskelbė apie iniciatyvos „MEP4Freedom“ pradžią – Baltarusijoje esančius politinius kalinius ėmėsi globoti pagrindinėms frakcijoms atstovaujantys Europos Parlamento nariai.

P. Auštrevičius pabrėžė, kad Baltarusijos valdžios režimas yra tiesiogiai atsakingas už opozicijos persekiojimą ir šiuo metu nelaisvėje laikomus šešis politinius kalinius. Liberalas ragina Europos lyderius didinti spaudimą Baltarusijos valdžiai prieš gegužės 21-22 d. Rygoje vyksiantį ES ir Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimą.

„Yra tik vienas kelias – reikalauti Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos išlaisvinti politinius kalinius. Daugumai įkalintų aktyvistų buvo mesti sufabrikuoti kaltinimai dėl piktybinio chuliganizmo, vyrams skirtos 5-8 metų laisvės atėmimo bausmės. Iš tikrųjų pati Baltarusijos valdžia yra atsakinga už grubų chuliganizmą prieš laisvai mąstančius savo šalies piliečius“, – teigė EP narys P. Auštrevičius. Liberalas pabrėžė, kad ES spaudimas privalo didėti ir reikalaujant skaidrių rinkimų – 2015 m. lapkritį Baltarusijoje numatomi prezidento rinkimai.Politinio kalinio, buvusio kandidato į šalies prezidentus N.Statkevičiaus žmona Marina Adamovič

Vieno iš Baltarusijos politinių kalinių, buvusio kandidato į šalies prezidentus Nikolajaus Statkevičiaus žmona Marina Adamovič Briuselyje teigė, kad iš Europos Sąjungos vadovybės laukia konkrečių veiksmų.

„Kreipiamės į Europos Parlamentą ir visą Europos Sąjungos vadovybę prašydami neužmiršti ir neatsižadėti savo vertybių. Atsisakiusi jų Europa praras ne tik Baltarusiją, bet ir savo veidą prieš Baltarusijos žmones“, – teigė M. Adamovič.

Europos Parlamente taip pat lankėsi politinio kalinio Igorio Alinevičiaus motina Valentina Alinevič, įkalintojo Nikolajaus Dziadoko motina Valentina Dziadok, politinio kalinio Jurijaus Rubcovo žmona Jadviga Rubcova