Minint Europos dieną Vilniuje – „Europos maršas“ ir nemokamas koncertas po atviru dangumi

2015 05 07 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Gegužės 9-ąją, šeštadienį, minint Europos dieną Vilniuje jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamaLT ir ES maluneliai solidarumo eisena „Europos maršas“, prie kurios kviečiami prisijungti visi miestiečiai ir miesto svečiai. Šiemet Europos dienos proga pirmą kartą sostinėje vyks ir nemokamas koncertas „Trauka“ – jame gyvai gros jau spėję išgarsėti jaunosios kartos atlikėjai.

 

EFSL logo

Eisena „Europos maršas“ prasidės šeštadienį 10 val. ryto, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų. Eisenos dalyviai žygiuos Gedimino prospektu, Vilniaus ir Vokiečių gatvėmis iki Rotušės aikštės. Vilniaus Rotušėje 11.00-11.30 val. vyks neformali diskusija apie Europą, Europos Sąjungą ir jos perspektyvas.

Nemokamas koncertas „Trauka“ vyks po atviru dangumi įsikūrusioje mobilioje meno galerijoje „Fantomas“ (Vilniaus g. 24), esančioje prie Radvilų rūmų. Koncerto pradžia – 18.00 val. Koncerte gyvai gros jau spėję išgarsėti jaunosios kartos atlikėjai – Markas Palubenka, eksperimentinės muzikos atlikėjas GON ir post-punk stiliaus grupė „ba.“.

„Europos diena visai Lietuvai yra puiki proga švęsti mūsų laisvę, kūrybą ir mūsų visų naujas galimybes. Tradicinė „Europos maršo“ eisena, kaip ir perspektyvių jaunų Lietuvos atlikėjų koncertas, leis smagiai įprasminti Europos dieną, o taip pat – mūsų visų solidarumą vardan vieningos ir stiprios Europos“, – sako vienas renginių iniciatorių, Europos federalistų sąjungos Lietuvoje prezidentas bei Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos vicepirmininkas Petras Auštrevičius.