Seime apdovanoti moksleivių rašinių konkurso „Mano teisės ir pareigos“ nugalėtojai

2015 03 20 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
image

Šiandien, kovo 20-ąją, Lietuvos Respublikos Seime įvyko jau ketvirtąjį kartą surengto, šį kartą Europos Parlamento nario, Žmogaus teisių pakomitečio Europos Parlamente nario, Petro Auštrevičiaus paskelbto, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komiteto inicijuoto, moksleivių rašinių konkurso „Mano teisės ir pareigos“ apdovanojimų ceremonija.

Geriausių rašinių autoriai drauge su jiems padėjusiais mokytojais buvo pakviesti aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą, pasiklausyti Balio Dvariono muzikos mokyklos džiazo ansamblio atliekamos nuotaikingos muzikos ir iš Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komiteto pirmininko Tomo Baranovo ir Lietuvos Respublikos Seimo narės Dalios Kuodytės padėjėjos rankų atsiimti padėkas ir apdovanojimus. Trys geriausiais pripažintų darbų autoriai su lydinčiais mokytojais apdovanoti Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus įsteigtais prizais – pažintine kelione į Europos Parlamentą Strasbūre, kurį aplankys šių metų gegužės pabaigoje.

„Džiaugiuosi aktyviu Lietuvos moksleivių dalyvavimu paskelbtame rašinių konkurse ir dėkoju jiems už drąsiai išreikštas mintis, naują, įdomų, savitą požiūrį į pasaulį ir jame gyvenančius žmones, jų tarpusavio santykius“, – kalbėjo konkurso globėjas Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Šiemet konkurso „Mano teisės ir pareigos“ dalyviai, visų Lietuvos ugdymo įstaigų vyresniųjų klasių moksleiviai, rašė viena iš trijų konkurso organizatorių pasiūlytų temų:

  • „Žodžio laisvė: kodėl ši teisė yra svarbi šiuolaikinei visuomenei? Ar ji tūrėtų būti ribojama (kokiais atvejais)?“
  • „Ar vaikai ir suaugusieji turi skirtingas žmogaus teises?“
  • „Ar visuomenės vertybės daro įtaką žmogaus teisių užtikrinimui šalyje? Kokių vertybių trūksta Lietuvos visuomenei žmogaus teisių atžvilgiu?“

 

Trys geriausių rašinių autoriai ir jų mokytojai:

  • Gorbačaitė Akvilė, Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla, X kl., 16 metų, mokytoja Jolita Velžienė;
  • Rimkevičiūtė Simona, Plungės „Saulės“ gimnazija, IVh kl., 18 metų, mokytoja Vilma Mosteikienė;
  • Rudys Dalius, Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, III Gc kl., 17 metų, mokytoja Virgilija Kavoliūnienė.