Lietuvos europarlamentarai Kovo 11-osios proga pasodino lietuvišką ąžuolą Europos širdyje

2015 03 12 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
c4d65ad60c8eb6045c4d4c89498a0a9f

Kovo 11-osios proga, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, greta Europos institucijų Strasbūre pasodintas tikras lietuviškas ąžuolas. Europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva kartu su Lietuvos Respublikos atstovybe prie Europos Tarybos Kovo 11-ąją surengta ąžuolo sodinimo ceremonija didžiausiame ir seniausiame Strasbūro Oranžerijos parke (Parc de l’Orangerie).

Daugiau kaip 2 metrų aukščio ąžuolas į Strasbūrą buvo atgabentas iš Kėdainių miškų urėdijos medelyno. Ąžuolo sodinimo ceremonijoje dalyvavo didžioji dalis Lietuvos europarlamentarų, Europos Parlamento nariai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos.


„Simboliška, kad Lietuvai išskirtinę Kovo 11-ąją ąžuolas iš Lietuvos geografinio centro pasodintas pačioje Europos širdyje, gražią istoriją turinčiame Oranžerijos parke Strasbūre. Tikiu, kad šis medis čia augs ir žaliuos ne vieną šimtmetį, taip primindamas Lietuvos vardą“, – iškilmingoje medžio sodinimo ceremonijoje sakė P. Auštrevičius.

Ceremonijos dalyvius pasveikino laikinoji reikalų patikėtinė prie Europos Tarybos Ugnė Matulevičienė: „Lietuvai Kovo 11-oji – tai Laisvės šventė, leidžianti atkurti gyvus ir asmeniškus prisiminimus. Labai džiaugiuosi iniciatyva pasodinti ąžuolą čia, Strasbūro centriniame parke. Manau, tai taps mėgstama lietuvių susibūrimo vieta“.

Prancūzijoje pasodintas paprastasis ąžuolas (lot. quercus robur) Kėdainių medelyne buvo auginamas ir prižiūrimas 8 metus. „Tai yra tikras miško ąžuolas. Tokie medžiai užauga iki 40 metrų aukščio, jie subręsta per 150 metų. Šie ąžuolai yra ilgaamžiai – gali gyventi net iki 1000 metų“, – teigė medį kelionei į Strasbūrą perdavusi Kėdainių miškų urėdijos medelyno viršininkė Inga Rylienė.

Šventiniame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio renginyje ir ąžuolo sodinimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos europarlamentarai liberalas Antanas Guoga, EP nariai Gabrielius Landsbergis, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Valentinas Mazuronis ir Bronis Ropė, o taip pat – Strasbūro merijos atstovai, Elzaso lietuvių bendruomenės ir draugijos „Alsace-Lituanie“ nariai, europarlamentarai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Oranžerijos parkas (Parc de l’Orangerie) yra didžiausias ir seniausias parkas Strasbūro mieste, įkurtas dar XVIII-ame amžiuje. 26 hektarų ploto parkas ir jo paviljonas buvo dedikuotas Prancūzijos imperatoriaus Napoleono žmonai Džozefinai.