P. Auštrevičius: „ES laikas reaguoti į pavojingas metamorfozes Vengrijoje“

2014 09 23 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Europos Sąjunga turi imtis priemonių, kad Vengrijoje būtų sustabdyti spaudos laisvės ir žmogaus teisių pažeidimai bei nevyriausybinių organizacijų persekiojimas, – sako europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Liberalo teigimu, praėjusią savaitę Vengrijos pareigūnų surengti reidai nevyriausybinių organizacijų „Ökotárs“ ir „Dement“ būstinėse parodo, kad ES negali likti pasyvi šių įvykių bendrijos narėje stebėtoja.

„Vengrijos premjero Viktoro Orbáno vadovaujamos politinės jėgos savo šalyje jau sumažino Konstitucinio Teismo galias, apribojo laisvo žiniasklaidos žodžio sklaidą, o dabar stebime naujus išpuolius prieš svarbias nevyriausybines organizacijas. Todėl būtent dabar Vengrijai yra gera proga priminti pagrindinę ES sutartį, kurioje aiškiai įrašyta, kad Sąjunga grindžiama laisvės, demokratijos, teisinės valstybės vertybėmis ir pagarba žmogaus teisėms. Jei jos pažeidžiamos, Europos Vadovų Taryba gali imtis sutartyje numatytų konkrečių priemonių“, – sako europarlamentaras P. Auštrevičius.

Liberalo teigimu, ES atėjo laikas reaguoti į pavojingas metamorfozes, nutolinančias Vengriją nuo laisvės ir demokratijos idealų. „Kadangi valstybė, ES narė, nesilaiko fundamentalių pagrindinių vertybių, nebegalima teigti, kad tai lieka Vengrijos vidaus reikalas. Juolab, kad girdime ir kitus nerimą keliančius Vengrijos premjero V. Orbáno pasisakymus, pavyzdžiui, apie Rusijos ar Kinijos valstybių modelį, kaip sektiną pavyzdį ES narėms“, – sako Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos narys P. Auštrevičius.