Liberalai Europos Parlamente siūlo skirti Sacharavo premiją atlikėjai Ruslanai
Liberalų europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga oficialiai pateikė Europos Parlamentui savo siūlomą kandidatą prestižinei Sacharovo premijai gauti – už išskirtinius nuopelnus ginant žmogaus teises ir demokratiją Ukrainoje nominuota garsi ukrainiečių atlikėja ir aktyvi visuomenės veikėja Ruslana.
Liberalų teigimu, atlikėja Ruslana Lyžyčko atliko ypatingą vaidmenį Maidano įvykiuose, po kurių buvo priverstas trauktis buvusio prezidento V. Janukovyčiaus režimas, o Ukrainos žmones susivienijo kovoje už europietišką savo šalies ateitį.
„Jei reikėtų pasirinkti vieną asmenį, galintį geriausiai reprezentuoti Kijeve vykusį Euromaidaną – tai išskirtinė, drąsi ir charizmatiška Ruslana. Ši atlikėja ir visuomenės veikėja jau daugiau nei dešimtmetį nepaliaujamai kovoja vardan stipresnės Ukrainos pilietinės visuomenės ir demokratijos savo šalyje. Europos Parlamentas, suteikdamas prestižinį Sacharovo prizą Ruslanai, pasiųstų europietiškam Ukrainos pasirinkimui stiprų paramos signalą, o taip pat – paskatintų šios šalies visuomenę būti dar vieningesnę besitęsiančios karinės agresijos akivaizdoje“, – teigiama P. Auštrevičiaus ir A. Guogos kreipimesi į Europos Parlamentą.
Sacharovo premija teikiama nuo 1988 metų, ji pavadinta garsaus Rusijos mokslininko ir disidento Andrejaus Sacharovo vardu bei yra laikoma prestižiškiausiu Europos Parlamento apdovanojimu, skiriamu už išskirtinius nuopelnus kovoje vardan žmogaus teisių, demokratijos ir minties laisvės. Šios premijos laureatais anksčiau yra tapę Pietų Afrikos prezidentas Nelsonas Mandela, Birmos disidentė Aung San Suu Kyi ir kt. Planuojama, kad šių metų Sacharovo premija bus įteikta lapkričio mėnesį.
Ruslana 2004 metais tapo Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoja. Ukrainos Oranžinės revoliucijos metu (2004-2005 m.) ji buvo aktyvi europietiškosios Ukrainos rėmėja. 2013 m. rudenį kilusio Maidano metu pagrindinėje Kijevo aikštėje Ruslana praleido keletą mėnesių, savo dainomis ir pasisakymais ji palaikė protestuotojų dvasią. Ruslana buvo vadinama „Protesto širdimi ir siela“, „Nakties karaliene“, „Revoliucijos balsu“.