A.Ilarionovas Seimo Europos klubo diskusijoje: „Malaizijos laineris taikiniu pasirinktas neatsitiktinai“
Šiandienos pasaulyje vyksta naujo pobūdžio karai, vis dažniau pereinant nuo tiesioginių karinių veiksmų į bekontaktę kovą. Apie tai šiandien kalbėta Seime surengtoje Seimo Europos klubo diskusijoje „Naujos hibridinio karo atmainos“.
Katono instituto vyresnysis mokslinis bendradarbis, buvęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausiasis patarėjas Andrejus Ilarionovas diskusijoje Seime teigė, kad bene svarbiausias naujo tipo hibridinio karo bruožas yra tai, kad taikos ir karo ribos aiškiai nebeapčiuopiamos.
„Karai nebeskelbiami – jie prasideda be oficialaus pranešimo.Užuot tiesiogiai sužlugdžius oponentą, naudojamos kitos priemonės – pereinama nuo tiesioginės kovos į bekontaktę. Nuo karo fizinėje erdvėje žengiama prie karo žmogaus pasąmonėje, naudojant propagandą, įvairias išmaniąsias technologijas. Einama link karo, kuris tampa gyvenimo dalimi“, – diskusijoje Seime teigė A. Ilarionovas.
A.Ilarionovo teigimu, neseniai numuštas civilinis Malaizijos laineris su beveik 300 keleivių taikiniu buvo pasirinktas neatsitiktinai.
„Apie 40 lėktuvų nuolat skraidė virš tos teritorijos ir nė vienas jų nebuvo numuštas. Tuo metu, kai Malaizijos laineris buvo numuštas, danguje buvo dar trys civiliniai laineriai. Kodėl buvo pasirinktas būtent Malaizijos lėktuvas, kokie buvo V. Putino motyvai? Manau, šis lėktuvas numuštas todėl, kad skrido iš Amsterdamo. Nors nežinia, kokia buvo tikroji lėktuvo numušimo priežastis, faktas tas, kad Malaizijos laineris buvo pasirinktas tikslingai“, – diskusijoje Seime teigė A. Ilarionovas.
Diskusijos iniciatorius Seimo Europos klubo prezidentas ir Europos Parlamento (EP) narys Petras Auštrevičius teigė, kad šiomis dienomis Ukrainoje vykstančio nekonvencinio ir tiesioginio karo iniciatoriams tarptautinė bendruomenė turi duoti greitą ir bekompromisį atsaką.
„Jau pateikta pakankamai įrodymų, kad Rusija ne tik teikia teroristams Ukrainoje įvairius ginklus, bet ir iš Rusijos teritorijos apšaudo tikslingai pasirinktus kaimyninės valstybės taikinius. Todėl Europos Sąjunga ir Vakarų bendruomenė turi kuo greičiau pritaikyti Rusijai ir atsakingiems karo Ukrainoje kurstytojams bei rengėjams kuo griežčiausias sankcijas. Pirmiausias prioritetas – ginklų embargas“, – sakė liberalas, EP narys P. Auštrevičius.