P. Auštrevičius: „ES valstybės galės uždrausti pasėlius su genetiškai modifikuotais organizmais“

2015 01 16 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
IMG 7400

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius teigiamai vertina tai, kad jau nuo 2015 metų pavasario ES valstybės galės lengviau pačios spręsti – riboti ar drausti – genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) auginimą savo šalyje. Šią savaitę toks sprendimas priimtas Europos Parlamente, jį iki kovo mėn. turi patvirtinti Europos Taryba.

„Suteikti ES valstybėms didesnę laisvę dėl GMO spręsti pačioms – geras ir būtinas sprendimas. Ypač dėl to, kad šiandien Europos ūkininkai, auginantys ekologiškas kultūras, vis dažniau susiduria su problema, kai dėl plataus GMO naudojimo jų pasėliai užteršiami. ES valstybės gali ir turi imtis priemonių, kad to išvengtų“, – sako Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos EP vicepirmininkas Petras Auštrevičius.

Liberalo teigimu, siekiant užkirsti kelią galimai taršai, pasėlių be GMO savininkai priversti papildomai investuoti – dėl to kyla ir šios produkcijos kaina, tai tiesiogiai veikia konkurencinę aplinką.

Europos Parlamentas taip pat priėmė sprendimą, kad siekiant užtikrinti vartotojų apsaugą valstybės narės turėtų imtis efektyvių ženklinimo ir informavimo priemonių, kuriose aiškiai atsispindėtų GMO buvimas produktuose.