P. Auštrevičius: „Rusijai negalima grąžinti balso teisės Europos Taryboje“

2015 01 15 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Šiandien Strasbūre Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją, smerkiančią politiškai motyvuotus Rusijos teismų sprendimus brolių Aleksejaus ir Olego Navalnų atžvilgiu.

Europarlamentaras Petras Auštrevičius šiandien papildomai kreipėsi į Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotinę Federicą Mogherini, ragindamas ES laikytis vieningos pozicijos dėl to, kad Rusijai nebūtų atkurta balsavimo teisė Europos Taryboje. Šį klausimą Taryba planuoja svarstyti sausio 29 dieną.


„Šiandienos Rusijoje demokratija yra ligos patale. Politiniu pagrindu sukurpta brolių Navalnų byla ir teismų sprendimai yra aiškus to pavyzdys. Todėl dabar didelė klaida būtų grąžinti Rusijai balsavimo teisę Europos Taryboje, kurios pagrindinis uždavinys – ginti žmogaus teises, demokratiją ir teisėtumą“, – teigė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos vicepirmininkas Petras Auštrevičius.

Liberalas taip pat pabrėžia, kad bet kokios iniciatyvos švelninti ES paskelbtas sankcijas Rusijai yra nepagrįstos ir pernelyg ankstyvos. „Tokių iniciatyvų kėlimas ir įgyvendinimas gali iššaukti visiškai priešingą efektą. Reikia blaiviai ir ne pro rožinius akinius vertinti padėtį Ukrainoje“, – teigė Petras Auštrevičius.

Liberalo iniciatyva EP taip pat priėmė rezoliuciją dėl Rusijos vykdomo informacinio karo. Europos Komisija įpareigota per du mėnesius parengti komunikacijos strategiją, skirtą kovoti su Rusijos propagandos kampanija, nukreipta į ES, Rusijos rytų kaimynes ir pačią Rusiją.