P. Auštrevičius Strasbūre: „Lietuviškas euras prisidės prie tolesnės Lietuvos sėkmės Europos Sąjungoje“

2014 07 16 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Pranešimas spaudai

Europos Parlamento sesijoje Strasbūre vakar vykusiuose debatuose dėl euro įvedimo Lietuvoje vyravo palankūs mūsų šaliai atsiliepimai, – sako Europos Parlamento narys liberalas Petras Auštrevičius.

Liberalo teigimu, Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas (ECON) dar kartą pakartojo, kad nemato kliūčių Lietuvai nuo 2015-ųjų tapti 19-ąja euro zonos nare.

„Lietuva laiku ėmėsi nepopuliarių, tačiau būtinų sprendimų apribodama biudžeto išlaidas ir šiandien yra pasiruošusi eurui. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos prisijungimas prie euro zonos – teisingas, logiškas ir sėkmingą tolesnę integraciją Europos Sąjungoje nulemsiantis žingsnis“, – EP sesijoje Strasbūre vykusiuose debatuose sakė liberalas Petras Auštrevičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad teigiamų nuotaikų iš ES institucijų fone Lietuvos Vyriausybei svarbu nepamiršti, kad euro įvedimas nėra tikslas savaime.

„Iki galutinio tikslo dar liko beveik pusmetis – tai yra laikas, kai Lietuvos Vyriausybė kartu su atsakingomis institucijomis turės padaryti viską, kad šalyje išlaikytų ekonomikos stabilumą ir skatintų gerovės augimą, laikydamasi euro zonos valstybei keliamų reikalavimų“, – Strasbūre teigė europarlamentaras, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos narys P. Auštrevičius.