P. Auštrevičius: „Europos Parlamentas parėmė Gruzijos europinę ateitį“

2014 12 18 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Šiandien Strasbūre Europos Parlamentas ratifikavo Europos Sąjungos ir Gruzijos Asociacijos susitarimą. Tai Gruzija turėtų priimti ne tik kaip įvertinimą, bet ir ypač svarbų įsipareigojimą ateičiai, – sako liberalas europarlamentaras Petras Auštrevičius.

ES ir Gruzijos Asociacijos sutartis Strasbūre ratifikuota 490 europarlamentarams balsavus „už“, „prieš“ balsavo 76 EP nariai, susilaikė – 57 parlamentarai.

„Pirmiausia noriu pasveikinti Gruzijos žmones. Būtent jų balsas buvo svarbiausias, kai dar 2003 metų Rožinės revoliucijos metu Gruzija pasirinko savo ateitį Europoje. Šiandien žengtas labai svarbus žingsnis Gruzijos narystės Europos Sąjungoje link. Šaliai atsiveria unikalios galimybės pritraukti naujas investicijas, kurti naujas darbo vietas ir realiai pagerinti žmonių gyvenimą“, – teigė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos vicepirmininkas P. Auštrevičius.

Liberalas pabrėžė, kad Gruzijai teko atlaikyti atvirą Rusijos karinę agresiją ir prekybinę blokadą bei atkreipė dėmesį, kad dalis Gruzijos teritorijos toliau tebėra aneksuota, tokiu būdu pažeidžiama tarptautinė teisė ir didinama įtampa regione.

„Dabar ant Gruzijos vyriausybės pečių krenta dar didesnė atsakomybė, siekiant užtikrinti santarvę vidaus politikoje. Viešumon iškylantys selektyvaus teisingumo atvejai verčia nerimauti, todėl čia Europa bus reikli ir teisinga partnerė“, – teigė P. Auštrevičius.

ES ir Gruzijos Asociacijos susitarimas buvo parafuotas 2013 metų lapkritį Vilniuje vykusiame ES viršūnių susitikime, kuriame dalyvavo ES Rytų Partnerystės šalys.