P. Auštrevičius Europos Parlamente įkūrė „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupę

2014 12 11 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Europos Parlamente (EP) įsteigta „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupė, kurios pirmininku tapo liberalas europarlamentaras Petras Auštrevičius.

P. Auštrevičiaus teigimu, idėja įkurti neformalią vienminčių grupę gimė iš būtinybės suburti kuo daugiau kolegų europarlamentarų bendram darbui.

„Ukraina Europoje turi daug draugų, dar daugiau jų atsirado Rusijos agresijos akivaizdoje. Norime padėti Ukrainai ir jos žmonėms, neapsiribojant vien darbu jau esamuose Europos Parlamento komitetuose. Neformali grupė – puiki platforma plačiau matyti problemas, laisviau keistis idėjomis ir dalintis kontaktais. Grupė palaikys aktyvius ryšius su Ukrainos parlamento nariais, tačiau tuo neapsiribos – ieškosime kuo įvairesnių bendradarbiavimo formų su visomis Ukrainoje veikiančiomis nevyriausybinėmis ir kitomis organizacijomis“, – sako grupės įkūrėjas, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos vicepirmininkas P. Auštrevičius.

Steigiamajame „Europietiškos Ukrainos“ grupės susitikime dalyvavo naujai išrinktos Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, o taip pat – Krymo totorių Medžliso pirmininkas Refatas Čiubarovas, kuriam uždrausta įvažiuoti į Krymą.

„Pagrindiniai dalykai – nutarėme kartu su Ukrainos atstovais siekti, kad Europos Parlamente būtų surengti nuolatiniai posėdžiai (klausymai) apie Rusijos vykdomus nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Ukrainos teritorijose. Esu tikras, kad šių posėdžių metu surinkta informacija ir padarytos išvados anksčiau ar vėliau atsidurs tarptautiniame teisme“, – teigė P. Auštrevičius.

Liberalas teigiamai vertina tai, kad Europoje vis labiau suprantami Rusijos informacinio karo metodai: „Ukrainos įvykiai apnuogino ypatingas grėsmes. Su kolegomis ukrainiečiais sutarėme dirbti kartu, kad jų patirtis atsidūrus Kremliaus propagandos smaigalyje padėtų Vakarams galutinai atverti akis“.

Prie P. Auštrevičiaus inicijuotos „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupės jau prisijungė 48 Europos Parlamento nariai, atstovaujantys 18-kai ES šalių ir visoms pagrindinėms proeuropietiškoms politinėms frakcijoms. Iš Lietuvos europarlamentarų grupėje dirbs liberalas A. Guoga, europarlamentarai Z. Balčytis, G. Landsbergis, V. Mazuronis ir B. Ropė.