P. Auštrevičius: „Aukcionuose Ukrainos kariams paremti surinkta 107,8 tūkst. litų“

2014 12 01 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
10171245 1579421422278224 8244605973084105281 n Nuotr. Lilijos Valatkienės

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje vykusiame meno darbų aukcione, skirtame sužeistiems Ukrainos kariams paremti, iš viso surinkta 107,8 tūkst. litų. Surengtų dviejų aukcionų iniciatorius Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius sako, kad už šias lėšas bus perkami protezai galūnių netekusiems ukrainiečių kariškiams.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems Lietuvos menininkams ir aukcionų dalyviams, prisidėjusiems prie šios svarbios ir kilnios misijos. Stengsimės, kad pagalba pirmiausia pasiektų tuos Ukrainos karius, kuriems jos šiandien reikia labiausiai. Konsultuosimės su Ukrainos gydytojais, nukentėjusiųjų atstovais, kad kariškiai kuo greičiau grįžtų į visavertį gyvenimą“, – teigė P. Auštrevičius.

Meno darbų aukcionas buvo rengtas dviem etapais, iš viso parduoti 122 darbai – daugiausia tapybos, grafikos, taip pat – keramikos, skulptūros, juvelyrikos. Aukcionų metu brangiausiai parduotas tapytojos Sigitos Maslauskaitės darbas „Vyno gėrėja“(4000 Lt). Aukciono dalyviai taip pat aktyviai varžėsi dėl tapytojo Vyganto Paukštės darbo „Piknikas“ (parduotas už 3000 Lt), Ričardo Garbačiausko kūrinio „Karšta vasara“ (3000 Lt).

„Taurią idėją menininkai parėmė noriai, visų pateiktų darbų net nesutalpinome į du aukcionus. Galiu pasakyti, kad aukciono dalyviai tikrai įsigijo vertingus kūrinius. Dabar norisi kuo greičiau sulaukti dienos, kai parama pasieks Ukrainos kariškius“, – teigė vienas aukciono kuratorių dailininkas Raimondas Savickas. Aukcionuose buvo parduoti trys šio tapytojo darbai.

„Meno bendruomenei rūpi ne tik menas – dailininkai labai aktyviai atsiliepia į mūsų visų bėdas ir skausmus“, – teigė aukciono kuratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos Tapytojų sekcijos pirmininkė Arūnė Tornau.

Surengto meno darbų aukciono globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus, tarp aukciono rengėjų ir partnerių – Lietuvos dailininkų sąjunga, nevyriausybinė organizacija „Gelbėkit vaikus“, bendrovė „Pirmas žingsnis“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).