P. Auštrevičiui įteiktas apdovanojimas už paramą kalinamiems režimo gniaužtuose

2014 04 28 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
IMG 4068

Balandžio 27 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas, vienas iš iniciatyvos „Parlamentarai už laisvę“ autorių Petras Auštrevičius dalyvavo pirmuosiuose „Gyvybės apdovanojimuose“, kurie vyko Vilniaus miesto rotušėje.

Pasaulinės gyvybės dienos proga surengtoje ceremonijoje P. Auštrevičiui už iniciatyvą „Parlamentarai už laisvę“ įteiktas apdovanojimas – simbolinė gyvybės lašo formos statulėlė, už paramą kalinamiems režimo gniaužtuose. „Viešai įvertinta Seimo narių iniciatyva dar kartą patvirtina poreikį plėsti demokratinę paramą kaimyninės Baltarusijos politinėms jėgoms, turinčioms kitą valstybės viziją“, – pabrėžė Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Iniciatyvos „Parlamentarai už laisvę“ autoriai P. Auštrevičius ir „Freedom House“ projektų direktorius Vytis Jurkonis, siekdami išreikšti solidarumą ir moralinę paramą ne tik patiems politiniams kaliniams Baltarusijoje, bet ir jų artimiesiems surado Lietuvos parlamente Seimo narį-globėją. Kovo 25-ąją Seimo nariai ir Baltarusijos žmogaus teisių gynėjai kartu su organizacija „Freedom House“ pristatė ilgalaikę iniciatyvą „Parlamentarai už laisvę“. Dešimt Lietuvos Seimo narių įsipareigojo tapti Baltarusijos politinių kalinių globėjais, pasižadėdami susipažinti su politinių kalinių bylomis ir pasinaudoti galimybe apie tai kalbėti tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu; keletą kartų per metus, svarbiausiomis progomis, išsiųsti atvirukus savo globotiniams taip išreiškiant solidarumą su politiniais kaliniais Baltarusijoje; padedant organizacijai „Freedom House“ susipažinti su globojamo politinio kalinio giminaičiais, su jais susitikti; Seimo nariai, kaip grupė, taip pat turėtų stengtis atkreipti oficialių institucijų dėmesį į nesprendžiamą politinių kalinių klausimą ir problemas Baltarusijoje.

Pirmieji „Gyvybės apdovanojimai“ buvo įteikti skirtingose srityse besidarbuojantiems, tačiau bendro tikslo puoselėti gyvybės kultūrą vienijamiems asmenims.

Rimas Rudaitis. Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt