Europos federalistai išreiškė paramą Ukrainai

2014 01 31 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
EF organisations support Ukraine3

Europos federalistus vienijančios organizacijos iš skirtingų Europos šalių, taip pat – ir Lietuvos, išreiškė paramą „Euromaidano“ dalyviams ir pasmerkė Ukrainos valdžią dėl jėgos naudojimo prieš taikius protestuotojus. Viešas laiškas, kurį inicijavo Europos federalistų sąjungos Lietuvoje prezidentas Petras Auštrevičius, iš viso buvo pasirašytas 29 organizacijų iš 19 Europos šalių.


Iniciatyvą parėmė ir visos Europos federalistų sąjungos prezidentas, Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas, šiuo metu su Europos Parlamento delegacija viešintis Kijeve.

Bendrame kreipimesi reiškiama parama demokratiškai ir žmogaus teises gerbiančiai Ukrainai. Taip pat pabrėžiama, kad Ukrainos, kaip ir kitų Rytų Partnerystės šalių, ateitis yra Europoje.

„Milijonai ukrainiečių, kurie nepabūgo kaustančio žiemos šalčio ir susirinko tam, kad išreikštų paramą europietiškai savo šalies ateičiai, tuo pačiu įkvepia visus europiečius“, – rašoma laiške.

Europos federalistai taip pat ragina Europos Sąjungą sustiprinti paramą Ukrainai ir aktyviau įsitraukti sprendžiant dabartinę politinę krizę šalyje.

Europos federalistų sąjunga yra stiprios ir vieningos Europos Sąjungos siekianti paneuropinė organizacija. Kartu su jaunimo organizacija, Jaunaisiais Europos federalistais, ji vienija maždaug 40.000 aktyvistų iš 37 Europos šalių.

Europos federalistų sąjunga Lietuvoje įsteigta 2012 metų vasarį. Tai visuomeninė organizacija, jungianti įvairių politinių pažiūrų piliečius, politikus ir visuomenės veikėjus. Organizacijos narius vienija pasiryžimas siekti visavertės Lietuvos narystės politiškai ir ekonomiškai suvienytoje Europoje.