P. Auštrevičius: „Raginame savanorius aktyviau prisidėti prie tarnybos Lietuvos kariuomenėje“

2014 01 17 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius Seime kuria Krašto apsaugos savanorių rėmimo parlamentinę grupę, kurios tikslas – paskatinti pilietiškai nusiteikusius žmones savo noru prisidėti prie tarnybos Lietuvos kariuomenėje, taip kartu paremiant profesionalią kariuomenę.


Planuojama, kad Krašto apsaugos savanorių rėmimo parlamentinė grupė Seime bus įkurta sausio 21 dieną, neeilinės Seimo sesijos metu. Naujos grupės nariais jau sutiko tapti daugumos Seimo politinių frakcijų atstovai.

„Tikslas – sutelkti kuo didesnę paramą, taip pat – ir politinę, savanoriškai krašto apsaugai. Norime paskatinti jaunimą drąsiau prisidėti prie tarnybos Lietuvos kariuomenėje, skatinti gausesnį kariuomenės rezervo parengimą. Nors tikime, kad Lietuvos kariuomenė turi būti sudaryta iš profesionalų, tačiau savanorių parama yra labai svarbi. Tokia turėtų būti strateginė kryptis“, – teigė šios iniciatyvos autorius Seimo vicepirmininkas P. Auštrevičius.

P. Auštrevičius primena, kad Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT) susikūrė tautai lemtingų 1991-ųjų sausio įvykių metu – oficialiai buvo įsteigta sausio 17-ąją. „Todėl būtent dabar raginu politikus savo pavyzdžiu parodyti, kad kiekvienas galime prisidėti prie pilietiškos ir saugesnės Lietuvos kūrimo“, – teigė Seimo vicepirmininkas P. Auštrevičius.