„Pasakojimų“ ciklą pratęs R. Savicko poezijos ir tapybos vakaras

2017 12 01 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
savickass J.Levickienės nuotrauka

Naują parodų ciklą „Pasakojimai“ pratęs Raimondo Savicko poezijos ir tapybos vakaras „Raštu tapau, spalvom kalbu“. Pasiklausyti naujausių dailininko eilių ir išvysti dar nepristatytus tapybos darbus Savicko paveikslų galerijos lankytojai kviečiami jau gruodžio 8-ąją.

„Jaunystėje buvo metas, kai ieškojau savęs tarp literatūros ir dailės. Išliko eilėraščių, sukurtų 1980-85 metais, taip pat dar anksčiau – paveikslai, nutapyti tėvo studijoje. Po studijų Vilniaus universitete vienu metu aktyviai ir rašiau, ir tapiau. Nors tapymas paėmė viršų, po 32 metų pertraukos vėl grįžau prie poezijos“, – artėjant antrajai „Pasakojimų“ ciklo parodai sako jos autorius R. Savickas.

Kūrėjas pasakoja, kad prieš porą metų ruošiantis jubiliejinei parodai kilo idėja bendram darbui su kolege dailininke Rūta Eidukaityte, kuri yra ir puiki dainų autorė bei atlikėja. Ji sukūrė dainas pagal ankstyvosios R. Savicko poezijos posmus.

„Pavyko sėkmingai. Dvejus metus nesiryžau grįžti prie poezijos, bet tai įvyko kažkaip spontaniškai. Sulaukęs prašymo parodai aprašyti savo paveikslus, visa tai pateikiau eilėmis. Užsidegiau ir po to jau rašiau kasdien. Eilėraščiai nėra ilgi – jie apie menininką, apie meilę, prisiminimus, apie gamtą, artimus žmones. Šių eilėraščių ciklas ir tapyba tarsi papildo vienas kitą: vaizdai ir personažai keliauja iš paveikslo į eilėraštį ir atgal“, – pasakoja R. Savickas.

Tapytojo R. Savicko poezijos ir tapybos vakaras „Raštu tapau, spalvom kalbu“ vyks gruodžio 8-ąją, 18 val., Savicko paveikslų galerijoje (J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1).

***

Parodų ciklas „Pasakojimai“ – tai naujasis Savicko paveikslų galerijos kūrybinės veiklos etapas. Šio parodų ciklo autorius vienija aistra drąsiai ir atvirai perteikti savo, savo kuriamų vaizdinių ar personažų istorijas. „Pasakojimus“ kuria menininkai iš visos Lietuvos, taip pat kviestiniai užsienio autoriai, turintys savitą ryšį su Lietuva.

Parodų lankytojai yra svarbūs „Pasakojimų“ dalyviai, kūrėjams rūpi jų išgyvenamos emocijos ir istorijos. „Pasakojimų“ globėjas – europarlamentaras Petras Auštrevičius.