Seimo vicepirmininkas P. Auštrevičius Kijeve susitiko su Ukrainos opozicijos lyderiais

2014 02 26 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
Ukraine revolution3

Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius šiandien grįžo iš Kijevo, kur susitiko su Ukrainos opozicijos lyderiais Vitalijumi Kličko ir Arsenijumi Jaceniuku. Susitikime taip pat dalyvavo Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos Europos Parlamente vadovas Guy Verhofstadtas ir kiti Europos liberalų lyderiai.

„Dabartinių Ukrainos vadovų ir valdžios sankcionuoti kruvini smurto proveržiai, nusinešę dešimtis gyvybių, privalo liautis nedelsiant. Europos Sąjungos reakcija į pastarųjų dienų įvykius nebuvo adekvati. Lietuvos ir Europos liberalai supranta laisvės kainą ir toliau vieningai rems demokratišką Ukrainos žmonių pasirinkimą – esame pasiryžę suteikti visokeriopą paramą“, – teigė Seimo vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius.

Be susitikimų su Ukrainos opozicijos lyderiais V. Kličko ir A. Jaceniuku, liberalai prie apskrito stalo aptarė situaciją su visuomeninių organizacijų vadovais, kitais opozicijos atstovais Ukrainos Aukščiausioje Radoje.