P. Auštrevičius: „Įvykiai Ukrainoje – gera proga peržiūrėti Lietuvos gynybos strategiją“

2014 03 13 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Seimas griežtai pasmerkė Rusijos karinę agresiją Ukrainoje ir Krymo okupaciją, o taip pat – Rusijos Dūmos sprendimus, kuriais leista panaudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas Ukrainoje.

Seimas šiandien priėmė rezoliuciją „Dėl Rusijos Federacijos keliamų grėsmių Ukrainos ir visos Europos saugumui“. Vienas šios rezoliucijos rengimo autorių ir iniciatorių – Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius sako, kad Ukrainai būtina tvirta ir visapusė parama.

„Žali žmogeliukai, kurie pasklido po visą Krymą, nėra jokie ateiviai. Nepaisant to, ką ir toliau sakys Rusija“, – teigė liberalas P. Auštrevičius.

Rezoliucijoje teigiama, kad Krymo parlamento sprendimas skelbti referendumą dėl jo teisinio statuso prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, todėl jo rezultatai bus vertinami kaip neteisėti ir niekiniai. Lietuvos Seimas palaikė konkrečias sankcijas Rusijos Federacijai, rezoliucija pasisako už kuo spartesnį ES ir Ukrainos asociacijos sutarties pasirašymą.

Be to, rezoliucija įtvirtinta Lietuvos politinių partijų galimybė pasirašyti naują susitarimą dėl užsienio, saugumo ir gynybos politikos. Vyriausybei siūloma siekti nuolatinio NATO karinio buvimo Lietuvoje stiprinimo, ypač priešraketinės ir priešlėktuvinės gynybos srityje.

„Pats metas kalbėti ir apie Lietuvos saugumą bei gynybos pajėgumus. Įvykių Ukrainoje kontekstas yra gera proga peržiūrėti savo strategiją“, – sakė P. Auštrevičius.