Seimo vicepirmininkas pagyrė Birštono valdžią, bet priminė, jog sustoti nevalia – Interviu Prienų savaitraštyje „Krašto vitrina“

2014 04 02 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Vacys Staknys

Kovo 21 d. Birštone lankėsi Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius, kuris Carito parapijos namuose susitiko su vietine bendruomene. Tiesa, susitikimas prasidėjo tuo metu, kai bažnyčios varpai kvietė į pamaldas. P. Auštrevičius nusišypsojęs pasakė, jog konkuruoti su klebonu sudėtinga, bet vis tiek tikėjo, jog salėje suras bendraminčių. Ir surado, nors ir nelabai daug.

Euro įvedimas

Seimo vicepirmininkas su atėjusiais į susitikimą pasidalino savo mintimis apie euro įvedimą, situaciją Ukrainoje bei referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams.

Kalbėdamas apie euro įvedimą, P. Auštrevičius išvardino, jo manymu, pagrindinius aspektus, kodėl euras turi būti įvestas. Pasak Seimo nario, euro įvedimas bus naudingas kiekvienam žmogui ir valstybei, nes likviduos nemažai tarpininkų, kurie dirba valiutos keitimo srityje. Euras taip pat leis pigiau skolintis.

Referendumas dėl žemės pardavimo

P. Auštrevičius teigė, jog referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizatoriams rūpi ne žmonių interesai, o stambių šalies žemvaldžių. Pasak jo, referendumas įvyks, bet ne kartu su rinkimais į Europarlamentą, o tikriausiai birželio mėnesį. Liberalas taip pat siūlė žmonėms nepritarti referendumo iniciatorių norams uždrausti parduoti žemės paskirties žemę užsieniečiams, bet aiškiai pasisakė už saugiklių įvedimą, kad žemė nepatektų į spekuliantų rankas ir nebūtų nedirbama.

P. Auštrevičiaus manymu, žmonės turi suprasti, jog jų valia parduoti turimą žemę, ar ne, ir už kiek. Konkurencinėje kovoje vis tiek laimi žmogus.

Ukrainos tema

Ukrainos tema svarbi. Seimo vicepirmininkas konstatavo, jog visas Vakarų pasaulis pamatė, jog Rusija negalima pasitikėti, nes ji nesilaiko tarptautinių susitarimų. Krymo aneksija parodė tikrąjį Rusijos prezidento Vladimiro Putino veidą. P. Auštrevičius atskirų Seimo narių pasisakymus, kuriuose V.Putino veiksmai įvardijami kaip pozityvūs, pavadino visišku nesusipratimu.

Seimo vicepirmininkas susirinkusiems paaiškino, kodėl reikia didinti kariuomenės finansavimą, bet pasakė, jog tai reikia daryti laipsniškai.

Regioninė politika

P. Auštrevičius pokalbyje su kvitrina.com korespondentu taip pat palietė ir regioninės politikos klausimą. Jis pripažino, jog šiuo metu Vilnius akumuliuoja apie 40% visos šalies ne tik ekonominio, bet ir žmogiškojo potencialo. Klaipėda jau seniai aplenkė Kauną, Šiauliai ir Panevėžys žymiai atsilieka, jau nekalbant apie kitus regionus. Seimo vicepirmininkas pagyrė Birštono valdžią, nes kurortas atrodo gražiai ir patraukliai, o ir vienur kitur vyksta statybos bei rekonstrukcijos darbai, bet pridūrė, jog sustoti nevalia, nes galima nepastebėti, kad esi užribyje.

Kalbėdamas apie investicijas į regionus, P. Auštrevičius pabrėžė, jog vietinė valdžia turi turėti ilgalaikius planus, kaip turi vystytis savivaldybė, o 2014-2020 m. perspektyvoje siūlyti tokius objektus, kurie taptų investicijų pritraukimo centrais.

Vis tik liberalas pripažino, jog neretai Seime įstatymai priimami negalvojant apie pasekmes visiems ūkio subjektams.

P. Auštrevičiaus įsitikinęs, jog šalyje per mažai liberalų ir per daug liberalių partijų. Atsakydamas į klausimą apie santykius su liberalcentristais, atsakė, jog jie prarado galimybę jungtis prie Liberalaus sąjūdžio, o dabar yra ant išnykimo ribos.