Savicko paveikslų galerija kviečia į naują parodų ciklą – „Pasakojimai“

2017 11 09 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
pasakojimai2

Vilniaus Savicko paveikslų galerija pradeda naują parodų ciklą – „Pasakojimai“. Juos lapkričio 17 d. pradės sostinėje kuriantis tapytojas Andrius Makarevičius ir jo darbų paroda „Pasąmonės veikėjų žaismė ir apeigos“.

„Man svarbu bandyti suvokti gyvenimiškos monotonijos poveikį žmogaus būčiai ir buičiai. Todėl tos būties ir buitiški gyvenimo elementai mano drobės stačiakampiuose tampa žaismės elementais, rodančiais, kad ir įprasti kasdieniai veiksmai gali būti pozityvūs, kupini energijos ir spalvų troškulio“, – artėjant parodai mintimis pasidalijo pirmojo „Pasakojimų“ ciklo autorius A. Makarevičius.

Savicko paveikslų galerijos įkūrėjas R. Savickas sako, kad pastaraisiais metais galerijoje susibūrė tapytojai, grafikai ir fotografai iš visos Lietuvos, sulaukiama ir ryškių užsienio menininkų, turinčių savitą ryšį su Lietuva.

„Atsirado poreikis visus tuos skirtingus pasakojimus apjungti į bendrą parodų ciklą. Mūsų autorius vienija aistra drąsiai ir atvirai perteikti savo, savo kuriamų vaizdinių ar personažų istorijas. O parodų lankytojai visada žino, kad galės padiskutuoti ar pasidalinti mintimis su pačiais kūrėjais. Todėl ir pavadinome visa tai nesislapstydami už jokių kaukių – „Pasakojimai“ yra naujasis mūsų galerijos veiklos etapas, kurio dalimi kviečiame tapti kiekvieną“, – sako R. Savickas.

Tapytojo A. Makarevičiaus ir jo darbų parodos „Pasąmonės veikėjų žaismė ir apeigos“ atidarymas – lapkričio 17-ąją, 18 val., Savicko paveikslų galerijoje (J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1). „Pasakojimų“ parodų ciklo globėjas – europarlamentaras Petras Auštrevičius.