Laiškas liberalams - kolegoms ir bendražygiams

2018 04 12 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
GM8R5228

Gražus metas, apsidairykim. Lietuva pavasarėja. Žalia gamta galime džiaugtis, žalia politika – kaip čia pasakius… Oranžinė – yra ir tokia spalva, kuri jau 12 metų mus telkia Liberalų sąjūdyje. Per tą laiką buvo saulėtų dienų, buvo pilkų ir visai tamsių.

Kaip vienas Liberalų sąjūdžio įkūrėjų, žinojau ir dabar žinau, kad ne veltui esam, veikiam ir dirbam vardan bendrų tikslų. Laisvė, pasitikėjimas, teisė spręsti savarankiškai mums, kaip ir daugeliui Lietuvoje, nėra tušti žodžiai. Gal kartais tai teisė klysti, pasimokyti iš klaidų – gerai, tas irgi naudinga.

Svarbiausia – nelikti įvykių stebėtojais ir vertintojais. Tai politologų darbas. Liberalų prigimtis kitokia, tikrasis liberalų pašaukimas – būti atviriems naujovėms ir priimantiems konkrečius sprendimus politikoje. Kas kitas, jei ne liberalai vers naują puslapį ir imsis lyderystės vedant Lietuvą ne lenkiškai vengrišku, bet europietišku, laisvo žmogaus pasirinkimo ir atviros ekonomikos keliu. Liberalų veiksmo reikia ne vien Vilniui ar kitiems didesniems miestams, regionams – dar labiau.

Tvirtai tikiu liberalų ir liberalizmo ateitimi Lietuvoje, todėl apsisprendžiau siekti būti Jūsų kandidatu šalies Prezidento rinkimuose. Nebijau atsakomybės, žinau, kad Lietuvai reikia rimtų, nevienadienių sprendimų – stiprinant pilietišką ir išsilavinusią visuomenę, užtikrinant valstybės saugumą bei ilgalaikį ekonominį šalies augimą, pasiremiant pačia geriausia europietiška patirtimi.

Apie tai kalbėjomės susitikę su daugeliu Jūsų pastarosiomis savaitėmis, man besilankant skirtinguose partijos skyriuose. Aiškiai pajaučiau supratimą, tarpusavio bendrumą, įsipareigojimą dirbti drauge ir prisiminiau 2006-uosius, nuo kurių mūsų istorija prasidėjo. Partijos pirmasis Manifestas tebėra aktualus – padarykime viską, kad jį įgyvendintume iki galo.

Kviečiu išsamiau susipažinti su mano ateities politikos kryptimis bei trumpu dosjė:

– esu vienas iš Liberalų sąjūdžio įkūrėjų, pirmasis partijos pirmininkas

– 2014 m. gegužę buvau išrinktas Europos Parlamento nariu, šiuo metu dirbu Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijoje

– neseniai Briuselyje sulaukiau „2018 metų europarlamentaro“ apdovanojimo – už darbus ir iniciatyvas užsienio reikalų srityje

– 2004-2014 m. ėjau Seimo nario pareigas, 2013 m. būdamas Seimo Pirmininko pavaduotojas buvau atsakingas už Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai

– 2004 m. birželį kandidatavau Lietuvos Prezidento rinkimuose ir sulaukiau 240 413 Lietuvos rinkėjų balsų

– 2001-aisiais buvau paskirtas vyriausiuoju derybininku derybose dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje. Ir šiandien tikiu, kad esam teisingame – Europos – kelyje, kur gerbiamos liberalios vertybės ir žmogaus laisvės.

Ačiū Jums už pasitikėjimą ir palaikymą!

Petras