,,Pasakojimų" parodų cikle – Guela Patiachvili kūryba

2018 05 21 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
Guela Patiachvili 2

Maloniai kviečiame apsilankyti dailininko Guela Patiachvili, gyvenančio ir kuriančio tarp Sakartvelo ir Prancūzijos, tapybos parodos „Gūsis" atidaryme gegužės 25 d. 18 val.

„Gimiau 1964 m. Tbilisyje. Tapyba lydi mane nuo vaikystės. Pirmiausia pradėjau tapyti daiktus, kurie mane supo, o vėliau – tai, ko niekad nesu matęs ir, ko gero, tai, kas netgi neegzistuoja.

Baigęs Technologijos universitetą nusprendžiau atsiduoti tapybai, rašymui ir mąstymui, kurie mano šeimoje ir visuomenėje yra laikomi nepraktiškais.

Aštuoniasdešimtųjų pabaigoje Tbilisyje, kaip ir kituose didžiuosiuose Rytų Europos miestuose, pripildytuose energijos ir idėjų ore tvyrojo laisvės kvapas ir pojūtis, kad viskas yra įmanoma. Tai buvo mano kūrybinių eksperimentų ir profesionalios informacijos įgijimo pradžia, leidusi man imtis įdomių projektų ir susipažinti su įdomiais žmonėmis. Tai buvo kinas, teatras, literatūra ir, žinoma, tapyba.

Parodos tema – Gūsis – viena iš pristatomų darbų psichologinių linijų, turinčių daugybę reikšmių, pavyzdžiui, sprogti, nugrimzti į užmarštį, priblokšti, atsikratyti pykčio, būti užgesintam, atskleisti niekam tikusią idėją, patirti netikėtą smūgį, išpūsti orą, susižavėti ir kt.

Tie dominuojantys vaizdai, dažniausiai esantys ant absurdo ribos, yra sudėtinis kasdienio gyvenimo vaizdas, susidedantis iš garbinamų veikėjų nerealistiško, pasąmoninio ir aklo cinizmo. Be to, šie veikėjai yra dalis mane supančios aplinkos" - pasakoja autorius savo prisistatyme.

 Adresas : J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1, Petro Auštrevičiaus biuras.

Parodos globėjas - Petras Auštrevičius.

 

 

Guela Patiachvili2

 

 

 

Guela Patiachvili 4

 

kvietimas 3