Putino Rusija: Maskvoje prasidėjus Pasaulio futbolo čempionatui pažeidžiamos 158 politinių kalinių žmogaus teisės

2018 06 14 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
robert katzki 132636 unsplash 1 Nuotr. Unsplash

Plenarinės sesijos metu Europos Parlamento nariai priėmė rezoliuciją dėl Rusijos, ypatingai dėl ukrainiečio politinio kalinio Olego Sentsovo, kuris buvo suimtas Kryme iš karto po to, kai 2014 m. Rusija užėmė Juodosios jūros pusiasalį, reikalaudami jo skubaus ir besąlygiško paleidimo.

Olegas Sentsovas šiuo metu badauja ir atlieka 20 m. laisvės atėmimo bausmę dėl daugybės kaltinimų terorizmu aukšto saugumo kalėjime Šiaurės Rusijoje. Rusijoje ir jos okupuotame Kryme nelegaliai laikoma daugiau nei 70 ukrainiečių politinių kalinių, tarp kurių ir Oyub Titiev, Žmogaus teisių centro Čečėnijos Respublikoje direktorius.

Europos Parlamento narys Hans van Baalen (Nyderlandų Liaudies partija už laisvę ir demokratiją), ALDE frakcijos pranešėjas dėl Rusijos ir Ukrainos, teigė:

“Nelegalus Rusijos vykdomas Olego Sentsovo ir kitų Ukrainos aktyvistų laisvės suvaržymas yra netoleruotinas. Tai dar kartą pabrėžia būtinybę išlaikyti griežtas sankcijas prieš Putiną ir jį supančius asmenis, atsakingus už kuriamą nebaudžiamumo atmosferą bei neraminančias areštų, išpuolių, bauginimo ir diskreditavimo tendencijas, nukreiptas prieš nepriklausomus žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus”.

ALDE frakcijos narė Marietje Schaake (Nyderlandų 66 demokratų partija), pridėjo:

“Žmonėms stebint Pasaulio futbolo čempionatą, Rusijos kalėjimuose yra laikomi 158 politiniai kaliniai. Tai yra Putino Rusijos realybė, kurios neturime pamiršti. Raginame Rusijos valdžios institucijas nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti politinius kalinius ir gerbti jų žmogaus teises”.

ALDE frakcijos nario Petro Auštrevičiaus (Lietuvos liberalų sąjūdis) teigimu, Sentsovas tikisi, kad jo byla iškils į viešumą dėl Rusijoje prasidėjusio Pasaulio futbolo čempionato:

“Tikiuosi, kad ES lyderiai pasirinks stebėti Pasaulio futbolo čempionatą per televiziją ir atsisakys kvietimų apsilankyti Maskvoje. Buvimas ten, stadione, tik parodys pritarimą Putino veiksmams”.