P. Auštrevičius tapo Europos demokratijos fondo vykdomojo komiteto nariu

2018 06 28 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
IMG 1725

Minint Briuselyje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos Europos demokratijos fondo penkmetį, europarlamentaras Petras Auštrevičius tapo šio fondo vykdomojo komiteto nariu. Fondas teikia paramą už demokratiją kovojančioms organizacijoms, žmogaus teisių gynėjams, visuomenininkams bei žurnalistams iš Europos Sąjungos kaimynystėje esančių valstybių.

„Europos demokratijos fondas yra išskirtinė organizacija, remianti tuos, kam tos paramos labiausiai trūksta – ar tai būtų kovotojai už nepriklausomybę Ukrainos Maidano aikštėje, ar karo sąlygomis dirbantys reporteriai Sirijos Alepo regione bei kitur. Greta esamų ES iniciatyvų ir finansinių instrumentų, kuriais remiama demokratija, fondas atlieka labai svarbų vaidmenį. Ypač šiuo laikmečiu, kai kovos už laisvę ir demokratiją baigtis sprendžiama čia ir dabar“, – sakė naujasis Europos demokratijos fondo vykdomojo komiteto narys europarlamentaras P. Auštrevičius.

Europos demokratijos fondas šiuo metu veikia 42-ose valstybėse. 2013-2018 metais Fondas finansavo 571 iniciatyvą, suteikdamas 37 milijonus eurų paramos. Fondas yra finansuojamas Europos Komisijos, daugumos ES valstybių narių, Kanados, Norvegijos ir kitų šalių donorių.

Europos demokratijos fondą prieš penkerius metus įsteigė Europos Sąjunga ir ES valstybės narės, fondo būstinė įsikūrusi Briuselyje. Šios nevyriausybinės organizacijos tikslas – teikti prieinamą, greitą ir lanksčią paramą demokratijos gynėjams bei aktyvistams ES kaimynystėje bei už jos ribų. Parama teikiama žmogaus teisių gynėjams, pilietinės visuomenės nariams, nevyriausybinėms organizacijoms, nepriklausomai žiniasklaidai ir žurnalistams.