ALDE grupė sveikina bevizį režimą su Gruzija

2017 02 02 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
alde tinklalapiui2

Europos Parlamentas patvirtino Europos Komisijos pasiūlymą suteikti bevizį režimą Gruzijos piliečiams, keliaujantiems į Europos Sąjungą.

LDE EP narys, EP šešėlinis pranešėjas dėl Gruzijos Javier Nart (Ispanija) pareiškė, kad tai svarbus žingsnis ES ir Gruzijos santykiuose, patvirtinantis Tbilisio pasiryžimą vykdyti įsipareigojimus:

„Europa yra atviras ir daug valstybių apimantis žemynas, o gruzinai – viena seniausių tautų. Sveiki atvykę į šią vienybės, orumo ir laisvės erdvę, kuri vadinasi Europos Sąjunga“.

ALDE grupės narys Petras Auštrevičius pasveikino bevizį režimą su Gruzija ir sakė tikįs, kad ES patvirtins atitinkamus susitarimus su kitomis Rytų partnerystės valstybėmis:

„Pagaliau Europos Sąjunga žengė žingsnį ir pripažino, kad Gruzija pasiekė pažangos dėl bevizio režimo reikalavimų. Stiprindama partnerystę, o ne statydama sienas, Europos Sąjunga turi būti atvira savo partneriams, kurie daro viską, kad laikytųsi aukštų Europos Sąjungos reikalavimų. Todėl tikiuosi, kad jau artimiausiu metu Ukrainai bus suteiktas bevizis režimas su Europos Sąjunga“.

Bevizis režimas suteiks Gruzijos žmonėms daugiau galimybių bendrauti tarpusavyje, ypač studentams, mokytojams, mokslininkams, verslininkams. Taip pat Gruzija taps patrauklesnė žmonėms iš okupuotų Pietų Osetijos bei Abchazijos regionų, ieškant taikaus šių konfliktų sprendimo.