Atkurtai Lietuvai - 100

2018 11 18 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
DSC 0076 Nuotr./Jūratės Levickienės

 „Pasakojimų“ parodų cikle – akimirkos iš atkurtos Lietuvos šimto metų fotografijos istorijos. Diskusijoje „Besikeičiantis kultūros veidas, žvelgiant iš Lietuvos perspektyvos“ pranešėjas fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis susirinkusiems pasakojo apie Lietuvos fotografijos mokyklą bei jos pasiekimus Europoje, apie lietuvišką menininko identitetą ir savęs suvokimą perteikiamą sustabdytomis kasdienybės akimirkomis.

Parodoje eksponuojami garsūs XX a. Lietuvos fotomenininkų darbai, ne vienas jau ikona tapęs kadras, fiksuojantis šalies istorijai reikšmingus įvykius. „Reikia suprasti, kad dabartinis Lietuvos veidas ir jo portretavimas darosi vis pasaulietiškesnis, tačiau neretas kūrėjas atsigręžia į savęs paieškas artimojoje aplinkoje. Noras suprasti kas mes ir koks mūsų identitetas - tai gebėjimas kalbėti šiandien aktualiomis temomis retrospektyviai“. – Gintaras Česonis.

Lietuvos šimtmečio fotografijų paroda buvo parengta bendradarbiaujant Lietuvos fotomenininkų sąjungai ir Kauno technologijos universiteto (KTU) Architektūros ir statybos institutui.

Fotografijos atrinktos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos fotomenininkų sąjungos archyvo, Lietuvos ypatingojo archyvo, Kauno arkivyskupijos kurijos archyvo bei privačių kolekcijų.

Kviečiame apsilankyti Lietuvos šimtmečio fotografijų parodoje (1918-2018)  adresu J.Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1, Vilnius. Paroda veiks iki gruodžio 4 dienos.

Diskusijos ir parodos organizatoriai : Alde, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Savicko paveikslų galerija, EP narys Petras Auštrevičius

 

DSC 0080

 

DSC 78

 

DSC 0094

 

DSC 111

 

DSC 0122

 

DSC 0111