Būtina kuo skubiau spręsti migracijos problemas Afganistane, sako Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius

2017 02 02 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

„Tarptautinė bendruomenė ir Afganistano vyriausybė privalo vykdyti savo politinius ir finansinius įsipareigojimus, duotus donorų konferencijoje Briuselyje 2016 metų spalį“, neseniai vykusiame EP delegacijų susitikime pareiškė EP delegacijos ryšiams su Afganistanu pirmininkas Petras Auštrevičius (ALDE, Lietuva). Jis taip pat paragino imtis konkrečių žingsnių dėl migracijos Afganistane. EP delegacija ryšiams su Afganistanu apie migraciją diskutavo kartu su Europos išorės veiksmų tarnyba (EEAS), Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR), Amnesty International, Oxfam bei įvairiomis Europos Komisijos tarnybomis.

Antrąjį 2016 metų pusmetį į Afganistaną grįžo 372,577 registruoti pabėgėliai. Jie daug metų gyveno kaimyninėse valstybėse, dauguma – Pakistane. Pabėgėliai nežino, kas jų laukia ateityje. 2016 metais karinis konfliktas Afganistane paaštrėjo, ir pirmiausiai dėl to kenčia civiliai.

Esant tokiai padėčiai, Pirmininkas akcentavo savo politinius reikalavimus: „Remiantis susitarimu tarp ES ir Afganistano, prašau pakankamos finansinės paramos tiems pabėgėliams, kurie neturi teisinio pagrindo likti Europoje ir turi grįžti į Afganistaną. Šalyje jau ir taip suirutė. Tam, kad Afganistanas visiškai nežlugtų, turime suteikti pabėgėliams apsaugą ir besąlyginę humanitarinę pagalbą, ypač pastogę, maistą, darbą. Tai artimiausias tikslas. Tolesnis tikslas – nuo humanitarinės pagalbos pereiti prie tvirtos pagalbos šalies plėtrai. Taigi kreipiuosi į Afganistano vyriausybę dėl nacionalinės plėtros programos“.