Parama sužeistiems Ukrainos kariams

2019 04 17 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas
DSC 0013 Nuotr./Jūratės Levickienės

Noriu pasidžiaugti, kad Ukrainos kariai Lietuvoje turi geriausias sąlygas reabilituotis po sužeidimų ir atgauti jėgas.

Nuo 2014 metų Lietuvoje kasmet medicininė ir psichologinė pagalba suteikiama maždaug 50 Ukrainos kariškių, tarnavusių fronte Rytų Ukrainoje. Lietuvoje iš viso jau gydėsi 244 sužeistieji.

Džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti prie Ukrainos kariškių reabilitacijos. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje inicijuotas lietuvių meno darbų aukcionas, prie aukciono iniciatyvos prisidėję partneriai leido surinkti reikiamų lėšų, kad būtų pagreitinta Ukrainos kariškių, patyrusių galūnių traumas, reabilitacija. 
Iš meno darbų aukcione surinktų lėšų tam skirta 21 860,60 euro. Beje, savo darbus aukcionui prieš kelerius metus perdavė beveik 80 menininkų.

Už surinktas lėšas buvo įsigyta terapijos įranga, kuri suteikia greitesnį funkcinį atstatymą ir veiksmingesnius gydymo rezultatus esant griaučių-raumenų sistemos skausmams, neuroraumeninio valdymo sutrikimams, rankų-kojų treniruoklis mobilumui skatinti, kraujotakai gerinti, funkciniam pajėgumui didinti,transportuojamos rampos, stalo futbolas pritaikytas neįgaliesiems, praplatintos dvejos durys įėjimui į terasą, dar vyksta laiptų pritaikymo nulipti į vertikalias vonias bei palatos tobulinimo, pritaikant pacientams, kuriems amputuotos galūnės darbai.

Noriu atskirai padėkoti Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centrui, kuriame kariškiams suteikiama ne tik medicininė ir psichologinė pagalba, bet rengiamos įvairios ekskursijos, susitikimai su Lietuvos ir NATO šalių kariais, ukrainiečių diaspora Lietuvoje.


AČIŪ visiems, kurie prisidėjo prie meno darbų aukciono įgyvendinimo: darbų autoriams, aukciono dalyviams, aukciono partneriams ir aukciono globėjui Prezidentui Valdui Adamkui.