Laikas veikti atėjo!

2019 11 06 Raktažodžiai: Vizitai
gyvunu gerove

Saro žemės atstovybės salė Berlyne šiandien buvo pilnutėlė - su gyvūnų gerovės NVO, ekspertais ir politikais iš Vokietijos iki pat vakaro diskutavome apie gyvūnų gerovės politiką Vokietijoje ir Europoje.

“Laikas veikti atėjo!” - taip skambėjo renginio moto. Ir išties, konferencijos pabaigoje vieningai sutarėme, jog svarbu ne tik kalbėtis tarpusavyje, bet ir vieningai atstovauti šiuos interesus politiniame, administraciniame lygmenyje.

Mano kalbos esminiai punktai:

- Atsakinga gyvūnų priežiūra - būtina gyvūnų gerovės sąlyga. Deja, tenka konstatuoti, jog iki šiol žinios apie šunų ir kačių auginimą tarp juos įsigyjančių yra nepakankamos - ne visi savo augintinius vakcinuoja, ženklina mikroschemomis, nekalbant apie augintinio įsigijimą ne iš patikimų pardavėjų, o iš nelegalių daugintojų.
- Nelegalios prekybos mastai šunimis ir katėmis visoje Europoje ženkliai didėja - tai lemia žmonių noras turėti tam tikros veislės (o tiksliau, dažniausiai išvaizdos) augintinį ir nenoras už jį susimokėti. Nukenčia ne tik gyvūnai, kurie laikomi žiauriomis sąlygomis, nesilaikant minimalių higienos standartų, bet esant pigiai pasiūlai nuo tokios neadekvačios konkurencijos kenčia ir patikimi gyvūnų veisėjai, nes jų brangesnė prekė juk ne tokia patraukli.
- Ką daryti ir kaip su tuo kovoti? Pradėti nuo privalomos šunų ir kačių identifikavimo ir ženklinimo sistemos įvedimo visoje Europoje. Šunims ir katėms taip pat reikia Šengeno zonos. Ženklinimas padėtų užkirsti kelią ne tik gyvūnų nepriežiūrai, bet ir nelegaliai prekybai.

Ir dar kartą norisi atkreipti dėmesį - net ir su geriausia teisine sistema, gyvūnų gerovė nebus užtikrinta iki galo, kol visi nesuprasime, kas yra atsakomybė (ir įsipareigojimas gyvūnų atžvilgiu).

Bet apie tai dar daug kalbėsime ir Lietuvoje.