Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena

2019 11 25 Raktažodžiai: Europos Parlamente
str

Minint tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Europos Parlamentas Strasbūre apšviestas oranžine spalva. Tai ne tik solidarumo, bet ir reikalavimo ratifikuoti Stambulo konvenciją dėl smurto prieš moteris akcija.

Gėdinga, tačiau Lietuvos vardas Europos Parlamento ir ne tik koridoriuose minimas tarp saujelės ES šalių narių - Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Slovakijos ir Vengrijos - neratifikavusių Stambulo konvencijos. Neratifikuodama šio Europos Tarybos inicijuoto dokumento LVŽS  sudaryta valdančioji koalicija toliau sėkmingai engia ir ignoruoja 53,8% Lietuvos gyventojų.

Taip, moterų Lietuvoje daugiau nei pusė visų gyventojų, tačiau nepaisant jų profesionalumo ir indėlio į mūsų visuomenę, Vyriausybėje vos viena, o būsimajai Europos Komisijos Pirmininkei Ursulai von der Leyen paprašius pateikti dvi - moters ir vyro - kandidatų į Komisarus pavardes, LVŽS net nesivargino paieškoti moters profesionalės.

Tuos, kurie vis dar abejoja dėl LVŽS ir koalicijos partnerių negebėjimo atstovauti visiems Lietuvos piliečiams ir Stambulo konvencijos svarba, priminsiu, kad 8 iš 10 smurtą artimoje patiriančių asmenų yra moterys.