Baltarusijos atominė elektrinė: ES turi būti suteikta prieiga stebėti šios elektrinės saugą

2016 10 26 Raktažodžiai: 2014-2019 m. kadencijos archyvas

Šiandien Europos Parlamento nariai plenarinės sesijos debatuose aptarė naujausius įvykius Baltarusijoje, o taip pat diskutavo dėl šios šalies perspektyvų įstoti į Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės Parlamentinę Asamblėją (EURONEST). Vienas iš pagrindinių susirūpinimą keliančių klausimų – Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) saugumas, elektrinė yra statoma visai netoli ES sienos, statybos darbus vykdo Rusijos valstybinė kompanija „Rosatom“.

ALDE grupės viceprezidentas, Petras Auštrevičius (Lietuvos Liberalų Sąjūdis), prašo ES stebėti šios atominės elektrinės statybas, vykdomas vos 45 km. nuo Vilniaus:

„Rusija finansuoja Astravo atominės elektrinės statybas prie pat mūsų sienų. Šią atominę elektrinę Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įvardijo kaip „pigiausią pasaulyje”. Europos Sąjunga negali tiesiog stebėti jos statybą, o privalo nedelsdama imtis veiksmų! ES turi reikalauti, kad Minskas ir Maskva leistų tinkamą ir visapusišką elektrinės statybų saugos priežiūrą, kol dar ne per vėlu“.

Europos Parlamentas balsuos dėl rezoliucijos dėl Baltarusijos kitoje plenarinėje sesijoje (lapkričio mėnesį).