Virš 100 europarlamentarų kviečia taikyti sankcijas A. Lukašenkai

2020 09 05 Raktažodžiai: Europos Parlamente

Virš 100 europarlamentarų kviečia taikyti sankcijas A. Lukašenkai: „Baltarusijos žmonės nesupras gėdingo ES elgesio“

 106 europarlamentarų grupė pasirašė atvirą kreipimąsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Charlesą Michelį ir Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindami ES įtraukti Aliaksandrą Lukašenką į sankcionuojamų asmenų sąrašą. Baltarusijoje po rinkimų besitęsiant smurtui ir žmogaus teisių pažeidimams, kreipimąsi inicijavo Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys Petras Auštrevičius.

„Baltarusijos žmonės, pastaruosius 26 metus kentę A. Lukašenkos režimo brutalumą, nesupras gėdingo Europos Sąjungos elgesio. Kasdien girdime apie smurtą prieš taikius protestuotojus, areštus ir pagrindinių žmogaus laisvių pažeidimus. Viešai ginklą demonstruojantis ir jėga susidoroti su protestuotojais grasinantis A. Lukašenka yra pagrindinis kaltininkas dėl rinkimų rezultatų ir žiaurumo proveržio, kurį patyrė ir nepilnamečiai. Nėra priežasčių, kodėl A. Lukašenkos pavardė galėtų būti neįtraukta į ES sankcionuojamų autoritarinio režimo asmenų sąrašą“, – rašoma Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Ch. Micheliui ir Europos Komisijos pirmininkei U. von der Leyen skirtame kreipimesi.

ES lyderiai raginami imti pavyzdį iš Baltijos šalių, kurios jau pritaikė sankcijas A. Lukašenkai ir dar kelioms dešimtims režimo tarnų. Laiške pabrėžiama, kad sankcijos turėtų būti taikomos ne tik centrinės valdžios, bet ir žemesnės grandies tarnautojams bei jų šeimos nariams – visiems, kurie yra atsakingi už prievartą ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimą Baltarusijoje.

„ES jau išreiškė savo paramą Baltarusijos žmonėms, dabar atėjo laikas parodyti mūsų solidarumą imantis veiksmų, tarp kurių privalo būti sankcijos A. Lukašenkai, jo šeimai ir jo režimo rėmėjams“, – sako P. Auštrevičius.