Naikinti nelegalias gyvūnų daugyklas Lietuvos premjerą ragina ir grupė europarlamentarų

2020 09 21 Raktažodžiai: Gyvūnų gerovė
sunyciai

Europos Parlamento nariai, priklausantys Gyvūnų gerovės intergrupei, kreipėsi į Lietuvos premjerą Saulių Skvernelį, ragindami nedelsiant stabdyti nelegalių naminių gyvūnų daugyklų veiklą. Kreipimąsi inicijavo Europos Parlamento (EP) frakcijos „Renew Europe“ narys, EP Gyvūnų gerovės intergrupės vicepirmininkas Petras Auštrevičius.

„Kova prieš nelegalų šunų dauginimą ir prekybą gyvūnais visoje Europoje tęsiasi ne vienerius metus, bet viešumon iškilę faktai apie padėtį Lietuvoje šokiruoja. Atkreipiame dėmesį, kad dėl nelegalių daugyklų veiklos kenčia ne tik patys gyvūnai, jų sveikata, bet susidariusi padėtis daro neigiamą įtaką sąžiningiems gyvūnų veisėjams, šalies mokesčių sistemai ir visuomenės sveikatai apskritai. Lietuvoje veisiami šunys parduodami kitose Europos šalyse, deja, Lietuvoje nuo 2016 metų iki šiol nebuvo iniciatyvos įstatymais sureguliuoti naminių gyvūnų veisimo, pardavimo ir jų laikymo tvarką“, – rašoma Lietuvos premjerui skirtame kreipimesi.

Kreipimesi pažymima, kad būtina įvesti privalomą šunų identifikavimą ir registraciją, o duombazės turi būti prieinamos visoje Europoje.

Atkreipiamas dėmesys, kad gyvūnų žymėjimo tvarka (vadinamieji mikročipai) turi atitikti europinius standartus, o sankcijos už reikalavimų nesilaikymą turi būti taikomos visoms naminių gyvūnų daugykloms bei gyvūnų šeimininkams. Lietuvos valdžios atstovai papildomai kviečiami pasinaudoti Europos Sąjungos Gyvūnų gerovės platformos įžvalgomis ir rekomendacijomis. Ši organizacija siekia, kad visoje ES įsigaliotų ir veiktų vienodi gyvūnų gerovės standartai.

Lietuva, kartu su Vengrija, Lenkija ir Rumunija Europos Sąjungoje pirmauja pagal nelegalų naminių gyvūnų eksportą.

Kreipimosi tekstas:  Letter-to-the-Lithuanian-Prime-Minister-illegal-puppy-farming.pdf