Vakcinavimo kampanija Europos Sąjungoje įsibėgėja

2021 02 10 Raktažodžiai: Europos Parlamente
1 44
Vakcinavimo kampanija Europos Sąjungoje įsibėgėja. Taip šio ryto debatuose Europos Parlamente kalbėjo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. ES jau vakcinuoti 17 mln asmenų. Tačiau kol kas atsiliekame nuo užsibrėžto tikslo – vakcinuoti 70% asmenų iki vasaros pabaigos. EK vadovė pripažino, buvome optimistai, nes galvojome, jog viskas bus patiekta laiku. Buvome visi susitelkę, kad vakcinos būtų sukurtos, bet nesusitelkėme į jų gamybą. Be ES skirtų pinigų naujiems tyrimams, nebūtų sukurtos vakcinos. Dabar jos sukurtos neįtikėtinai greitai. Įprastai toks procesas būtų užtrukęs apie dešimt metų. Taigi mokslas šiuo atveju aplenkė pramonę.
Naujų vakcinų gamyba yra labai kompleksiškas dalykas. Vakcinos yra sudarytos net iš maždaug 400 komponentų. Todėl šiam iššūkiui įveikti, procesui suvaldyti buvo sukurta atskira darbo grupė, vadovaujama eurokomisaro Thierry Breton. Bendradarbiavimas tarp viešo ir privataus sektoriaus turi būti stipresnis. Neįveiksime krizės atskirai, tik solidariai veikdami kartu.
Jau beveik metus kovojame su koronavirusu. Jokių rankų paspaudimų, susitikimų su seneliais, atostogų, bendravimo su kolegomis. Europai pirmąkart tenka tokia atsakomybė. Puikiai įsivaizduojame, kokia situacija būtų, jei kiekviena valstybė bandytų įveikti šį iššūkį atskirai.