Kylančios energijos kainos

2021 10 03 Raktažodžiai: Europos Parlamente
energetika
 Visame pasaulyje kylančios energijos kainos šią savaitę buvo ir Europos Parlamento dėmesio centre. Nuogąstaujame, kad didžiausia rekordiškai išaugusių dujų ir elektros kainų našta kris ant labiausiai nepasiturinčių žmonių, pažeidžiamiausių namų ūkių, prisidės prie lėtesnio Europos atsigavimo ir turės didelės įtakos Europos įmonių atsigavimui po pandemijos.

 Tad, visų pirma, trečiadienį vykusių debatų metu pabrėžėme skubų paramos ES piliečiams, smulkioms ir vidutinėms įmonėms poreikį, siekiant sušvelninti išaugusių energijos kainų padarinius.

 Turime išvengti panašių situacijų ateityje, mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir didinti atsinaujinančios energijos išteklių pajėgumus. Grįžimas prie branduolinės energijos tikrai neišspręs dabartinių problemų. Nuosekliai laikykimės savo kurso link švaresnės energijos.

 Suvienijus visų pastangas turime atstatyti dujų atsargas, didinti energijos išteklių apimtis, o vandenilį gaminti Europoje. Privalome reformuoti energetikos rinką.

Paraginome Europos Komisiją pateikti konkretų priemonių planą, padėsiantį valstybėms narėms imtis koordinuotų veiksmų susidūrus su sunkumais energetikos rinkoje, atsižvelgti į pateiktus pasiūlymus ir įtraukti į Europos Komisijos rengiamą priemonių planą, kuris bus viešai paskelbtas jau kitą savaitę.

Ši krizė galėtų būti puiki galimybė ryžtingiau imtis veiksmų pereinant prie platesnio atsinaujinančios energijos vartojimo, o tuo pačiu sustiprinant ES atsparumą energijos kainų šuoliams ir kaupiant energijos atsargas kritiniams atvejams.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3AvHmpb