P. Auštrevičius su grupe europarlamentarų Rusijos Dūmos rinkimus Kryme laikys neteisėtais

2016 09 16 Raktažodžiai:

Liberalas Petras Auštrevičius kartu su 46 Europos Parlamento nariais ragina nepripažinti bet kokių rugsėjo 19 d. vyksiančių Rusijos Dūmos rinkimų rezultatų Kryme, kuris buvo neteisėtai okupuotas ir aneksuotas Rusijos Federacijos bei atplėštas nuo Ukrainos. Tai europarlamentarai pažymėjo kreipimesi į Europos Sąjungos vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams Federicą Mogherini.

„Tai, ką Rusija vadina „rinkimais“, yra dar vienas ciniškas Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimo aktas. Šis Maskvos žingsnis dėl rinkimų organizavimo Kryme yra dar vienas įrodymas, kad būtina ir toliau laikytis sankcijų, kurios buvo įvestos po šio Ukrainos regiono okupacijos“, – teigiama P. Auštrevičiaus inicijuotame kreipimesi.

Kreipimosi iniciatoriai pažymi, kad nelegaliai Kryme į Rusijos Dūmą išrinkti politikai nebus pripažinti jokia forma, taip pat, kaip ir patys rinkimai. Laišką pasirašiusieji europarlamentarai pažymėjo, kad rugsėjo 19 d. rengiami Rusijos Dūmos rinkimai vyks nesant esminių laisvų ir sąžiningų rinkimų elementų.