EP pritarė „Nuo ūkio iki stalo“ strategijai

2021 10 20 Raktažodžiai: Europos Parlamente
246849913 300744131876511 7817787607316210672 n
Šiandien didele balsų persvara Europos Parlamente priėmėme rezoliuciją, kuria pritarėme visuomenės sveikatai svarbiai „Nuo ūkio iki stalo“ strategijai.
Ja siūloma pertvarkyti ES maisto sistemą taip, kad sveikos mitybos principai būtų geriau užtikrinti, perdirbto maisto su dideliu cukraus, druskos ir riebalų kiekiu vartojimas ribojamas, ekologinio ūkininkavimo mastas didinamas ir žemės ūkio poveikis aplinkai mažinamas.
Paraginome parengti moksliškai pagrįstas ES sveikos mitybos rekomendacijas ir nustatyti privalomą maisto produktų maistingumo ženklinimą pakuotės priekinėje pusėje.
Pabrėžėme, kad prie šių tikslų įgyvendinimo galėtų prisidėti ekologiniai ūkiai, kurių iki 2030 m. Europos Sąjungoje turime įsteigti kuo daugiau, o siekiant padidinti ekologiškų produktų paklausą, paramos, viešųjų pirkimų ir mokesčių srityse reikalingos papildomos iniciatyvos.
Esame įsitikinę, kad ES būtina nustatyti bendrus, moksliškai pagrįstus gyvūnų gerovės rodiklius. Palaipsniui turime atsisakyti gyvūnų auginimo narvuose, o už ES ribų pagamintus gyvūninius produktus mūsų rinkoje parduoti, tik jei jų gamybos standartai atitinka Europos Sąjungos standartus.
Kitaip tariant, reikalingas didesnis tvarumas visoje maisto tiekimo grandinėje, prie kurio turi prisidėti visi – nuo ūkininkų iki vartotojų. Turime siekti, kad maisto gamyba būtų tvari, sveika ir nekenktų gyvūnų gerovei.
-
Nuoroda į rezoliucijos tekstą prieš balsavimą: https://bit.ly/3vstgE5

Nuoroda į priimtą rezoliuciją: https://bit.ly/3C3nnPW