Europos ateities konferencijos galimybės jaunimui: jaunų žmonių vizija dėl ES ateities

2021 11 03 Raktažodžiai:
20211008 EP 119953A DLL 265 Nuotr./Europos Parlamento

Europos ateities konferencijos metai - galimybių kiekvienam europiečiui metai. Tai pirmoji tokio pobūdžio konferencija, kuria užtikrinamas svarbus Europos masto demokratinis procesas: piliečių inicijuojamose diskusijose žmonėms visoje Europoje suteikiama galimybė dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų bendrą ateitį.

2022 metai Lietuvoje kaip tik paskelbti Europos jaunimo metais, siekiant atkreipti dėmesį į Lietuvos jaunimo politikos tikslus ir Lietuvos jaunimo problemas šalyje bei užsienyje.

Tad turime unikalią galimybę įgalinti jaunimą, suteikti jiems balsą, formuojant tiek Lietuvos, tiek visos Europos ateitį.

Todėl siekiant į šiuos procesus įtraukti jaunus ir aktyvius žmones iš visos Lietuvos, supažindinti juos su galimybėmis atstovauti jaunimo balsą ES lygiu, pakviečiau grupę jaunų ir aktyvių žmonių iš Lietuvos į Europos Parlamento organizuotą Europos jaunimo renginį, vykusį š.m. spalio 8-9 dienomis Strasbūre.

Renginio metu jo dalyviai turėjo galimybę pasisemti žinių apie ES politikos aktualijas, susipažinti su Renew Europe politinės grupės prioritetais ir užmegzti pažinčių su jaunais žmonėmis iš visos Europos.

Ką apie šį renginį mano patys jo dalyviai?

Europos jaunimo renginyje dalyvavę jauni žmonės pakviesti prisidėti prie Europos ateities renginių inicijavimo savo miestuose. Tiek Europos jaunimo renginio, tiek vėliau vykusių diskusijų metu, jie buvo supažindinti su galimybėmis, kaip tai padaryti.

Po renginio, diskusijos “Kokios Europos norime?” su jaunimu metu, dalindamiesi įspūdžiais dalyviai minėjo, jog Europos jaunimo renginyje ypač įspūdinga buvo iš vidaus pamatyti, tai, kas paprastai matoma tik iš vadovėlių - sužinoti, kaip funkcionuoja Europa, kokia tvarka priimami sprendimai. Dalyviai džiaugėsi turėję progą su pilietinės visuomenės aktyvistais iš visų Europos šalių pabendrauti ir neformaliai, pasisemti naujų idėjų ir įkvėpimo.

Daugiau dalyvių įspūdžių iš renginio: https://www.youtube.com/watch?v=u3d_cLLriGk

 

O kokia yra jaunimo ES vizija?

Diskusijų metu jaunimo lyderiai ir aktyvistai taip pat turėjo galimybę pristatyti ir išreikšti savo požiūrį į jiems aktualiausias Europos Sąjungos politikos temas - daugumai tai ES švietimo, kultūros ir sporto politika.

Kaip pagrindinius iššūkius ES jaunimas įvardijo nacionalizmą, kai kurių valstybių savęs iškėlimą virš kitų, nenorą ieškoti kompromiso bendroms problemos. Anot jaunimo atstovų, galimi sprendimai  ir atsakas šiems iššūkiams spręsti yra ES vienybė ir solidarumas, bendrų sprendimų paieškos.

Tad, pasak jaunų žmonių, tokie renginiai kaip EYE yra itin svarbūs, nes čia sudaroma galimybė debatuoti su žmonėmis iš visos Europos, išgirsti skirtingas nuomones, ieškoti sprendimų kartu.

 

Kaip jauni žmonės gali prisidėti prie Europos ateities konferencijos?

Kol kas pagal tarpinę Konferencijos dėl Europos ateities platformos ataskaitą, Lietuvos gyventojai pagal aktyvumą Platformoje ir idėjų registravimą nuo daugelio kitų Europos šalių atsilieka.

Tad kviečiu visus - ypač jaunus žmones - pasinaudoti galimybe sudalyvauti šiame unikaliame procese ir bendromis jėgomis parodyti, jog mums, europiečiams, nėra vis vien, koks rytojus laukia Lietuvos ir visos Europos.

 

Ką kiekvienas iš mūsų galime nuveikti?

1)     Siūlyk savo idėjas ir registruok renginius Konferencijos dėl Europos ateities platformoje: daugiau informacijos - https://futureu.europa.eu/?locale=lt

2)     Išsakyk savo nuomonę apie Europos ateitį, atsakydamas į 10 klausimų naujoje Renew Europe platformoje: https://engage.reneweuropegroup.eu/

3)     Iki lapkričio 11 d. registruokis ir dalyvauk atrankoje į Renew Europe organizuojamas diskusijas. Daugiau informacijos (anglų k.) - čia.

O jei norėtum įsitraukti, bet nežinai, kaip arba jeigu reikia daugiau informacijos - parašyk mums el.paštu petras.austrevicius@petras.lt.

Atnaujinkime Europą kartu!

Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Renew Europe grupe Europos Parlamente.

Logo of Renew Europe4.svg

6012D858 5FD5 4259 887E 92BEE06A7873 ItsEila G3.164B9C66 C046 41DA 9235 7DDB0D362E45 ItsEila G3.54A571E9 2DBA 4BDF 845F 948BA8306420 ItsEila G3.0A62AE56 748F 45F5 824A ACE26DE0105F ItsEila G2.

 

Nuotr./Eilos Grybinaitės