Afganistano Moterų Dienos

2022 02 03 Raktažodžiai: Europos Parlamente
afga
Šią savaitę vyko Afganistano Moterų Dienos, kurių metu Afganistano atstovės, tarp kurių ir buvusios parlamentarės, pilietinės visuomenės atstovės, kultūros sektoriaus veikėjos bei akademikės, pateikė Europos Parlamentui daugybę siūlymų kaip padėti regionui.
Šie susitikimai svarbūs siekiant efektyvinti ES paramą ir užtikrinti, kad ji atliepia Afganistano žmonių, ypatingai moterų, mergaičių ir kitų represuojamų grupių poreikius. Kartu su kitais europarlamentarais išgirdome jų prašymus tęsti Talibano režimo nepripažinimo politiką ir siekti, jog visose derybose ir pokalbiuose, liečiančiuose Afganistano visuomenę, moterys būtų įtrauktos į diskursą.
Afganistane, okupuotame Talibano, šiuo metu moterys bei mergaitės prarado daugybę teisių ir negali vykdyti profesionalios veiklos, dirbti, lankyti universitetų bei mokyklų. Jų pilietinės, politinės bei ekonominės teisės yra šiurkščiai pamintos.
Kaip Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Afganistanu vadovas, toliau dirbsiu, kad per 20 metų šalyje pasiektas progresas bei pokyčiai vakarietiškos demokratijos link būtų išsaugoti.