Kalinausko forumas šiais metais kitoks

2022 03 21 Raktažodžiai: Lietuvoje
123

Jau trečius metus iš eilės vykstantis tarptautinis Kalinausko forumas šiemet kitoks - ne tik dėl rusijos karo Ukrainoje, bet ir dėl kaip niekad vieningos Europos, neabejojančios, jog agresorius - putiną ir lukašenką - stabdyti būtina nedelsiant.

Ypač stiprus buvo Ukrainos Aukščiausiosios Rados nario Oleksii Goncharenko kreipimasis - su karine uniforma tiesiai iš Kijevo, priešakinių fronto linijų. Oleksii ragino Europos sprendimų priėmėjus nedelsti, suteikiant Ukrainai ES šalies kandidatės statusą. Tai drąsiai kovojantiems Ukrainos žmonėms būtų itin svarbus simbolis ir palaikymo ženklas. Kaip ir Antrasis pasaulinis karas nebuvo Lenkijos karas, taip ir ši agresija nėra Rusijos-Ukrainos karas - tai prasidėjęs Trečiasis pasaulinis karas.

Visiškai sutinku, jog Europa turi ir gali padaryti daugiau ir greičiau. Savo kalboje taip pat pabrėžiau, jog būtina, jog diktatoriai ir agresoriai - tiek putinas, tiek lukašenka - atsakytų už savo padarytus nusikaltimus. Tam Europos šalys turi suvienyti savo jėgas. Kalbant apie Baltarusiją, ES lygiu turime imtis maksimalių pastangų, palaikant proeuropietišką pilietinę visuomenę. Baltarusijai šiuo metu itin reikalinga nauja, stipri politinė jėga, atstovaujanti Europos Sąjungos idėjas ir vertybes. Neabejoju, jog Baltarusijos ateitis - demokratinė, suvereni ir žmogaus teises gerbianti Europos valstybė. Kito kelio nėra.

Esu tikras, jog suvienijus demokratinių šalių pastangas, kitas Kalinausko forumas vyks jau šviesai nugalėjus tamsą - Europoje įsivyravus taikai ir agresoriams būnant ten, kur jiems ir priklauso.

Pirmasis tarptautinis Kalinausko forumas Vilniuje surengtas 2020 metų rugpjūtį po prezidento rinkimų Baltarusijoje ir buvo pavadintas už baltarusių, lietuvių laisvę nuo carinės Rusijos kovojusio Konstantino Kalinausko vardu.

Pirmasis tarptautinis Kalinausko forumas Vilniuje surengtas 2020 metų rugpjūtį po prezidento rinkimų Baltarusijoje. Jis pavadintas už baltarusių, lietuvių laisvę nuo carinės Rusijos kovojusio Konstantino Kalinausko vardu.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vilniuje-vyks-kalinausko-forumas-bus-tariamasi-del-kovos-su-rezimais-56-1655994?copied