2022 05 18 Raktažodžiai: Europos Parlamente
282549378 428034065814183 1864314501470915760 n

Rusijos propagandos ir dezinformacijos mašinos buvo kuriamos dešimtmečius, keliančios grėsmę demokratijai ir saugumui Europoje ir visame pasaulyje. Nuo vasario 24 d., prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, informacinė erdvė virto atskiru karu, tampančiu strategiškai svarbiu abiem pusėms.

Vakar vykusioje diskusijoje Europos Parlamente su Lutzu Güllneriu (EIVT Strateginės komunikacijos, darbo grupių ir informacijos analizės skyriaus vadovu) ir Ivana Stradner (Barish žiniasklaidos centro prie Demokratijų gynimo fondo patarėja) buvo kalbėta apie įvairius būdus, kuriuos Rusijos žiniasklaida naudoja manipuliuoti informacija ir skleisti dezinformaciją. Taip pat įvairius metodus, kurie gali būti naudojami siekiant neutralizuoti neigiamas Kremliaus melo pasekmes. Ekspertai pabrėžė, kad ES negali laimėti hibridinio karo su Rusija, jei ji praras informacinę erdvę. Tačiau ES neturėtų atremti propagandos kontrpropaganda, kovos su kova strategija turėtų būti orientuota į tiesos panaudojimą kaip pagrindinį svertą.

ES turi daugiau dėmesio skirti įvairioms socialinės žiniasklaidos platformoms (ypač Telegram, nes ji plačiai naudojama Rusijos dezinformacijos kampanijoms), o jos vadovai turėtų tapti aktyviais tokių platformų nariais, kad skleistų teisingą informaciją. Pabrėžta, kad internete yra ištisos struktūros ir tinklai, kurie siekia strateginių kitos valstybės interesų, o šių tinklų atskleidimas yra nepaprastai svarbus.