Projektas „Už saugią vaikų ateitį“ Ukrainos ir Lietuvos vaikams

2022 07 07 Raktažodžiai: Iniciatyvos, Lietuvoje
DSC 0040

 Iki 2022 m. liepos pradžios Ukrainoje žuvo 345 vaikai, virš 600 buvo sužeisti.

Nuo rusijos ginkluotųjų pajėgų bombardavimų nukentėjo 2 102 mokyklos, iš jų 215 visiškai sugriautos.

Siekdami atkreipti europiečių dėmesį į būtinybę užtikrinti visų Europos vaikų teisę gyventi saugiai Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus biuro komanda inicijavo projektą „Už saugią vaikų ateitį“ Ukrainos ir Lietuvos vaikams.

Liepos 2 dieną Kupiškyje vyko baigiamasis šios iniciatyvos renginys-diskusija, kuriame dalyvavo projekto dalyviai ir pabėgėlių ukrainiečių mamos su vaikais. Petras Auštrevičius pristatė Europos Parlamento veiklas ir artimiausius planus Ukrainos klausimais. Taip pat buvo diskutuojama apie vaikų teises ir kultūrinį tapatumą Europos Sąjungoje bei vyko muzikinio videoklipo, kuris buvo kuriamas nemokamuose 4 savaičių trukmės užsiėmimuose Artūro Noviko džiazo mokykloje, pristatymas. Juo siekiama pasiųsti bendrą Lietuvos-Ukrainos vaikų žinutę Europai, kviečiantį stabdyti rusijos agresiją Europoje.

„Ukrainiečių vaikams turi būti užtikrinta galimybė rasti saugų prieglobstį Europoje, kol jų namuose tęsiasi karas. Tuo metu, kai šimtai vaikų rusijos pradėto karo Ukrainoje metu žūsta arba yra sužeisti, tuo metu, kai jie su šeimomis priversti palikti namus arba prievarta gabenami į rusiją, daina tampa vilties simboliu. Kultūrinio tapatumo išlaikymas yra viena esminių ES vertybių, kurią puoselėja ir ukrainiečiai, radę savo laikinus namus Lietuvoje“, - sakė europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Mes džiaugiamės prisidėdami prie šio projekto taip išreiškdami savo palaikymą Ukrainai muzikos kalba. Susitikome su talentingu ukrainiečių jaunimu ir tai buvo puiki proga su jais pabendrauti. Šio proceso metu turėjome galimybę susipažinti su daininga šios šalies meno kultūra bei ja pasidalinti su visais, o apjungdami lietuvių ir ukrainiečių liaudies dainas siekiame puoselėti vienybę“ - savo įspūdžiais dalinosi projekto dalyviai.

Video : https://www.youtube.com/watch?v=1FQZifs1lO0

Projekto partneriai:

Europos liberalų  ir demokratų frakcija „Renew Europe“

Artūro Noviko džiazo mokykla

LRT

 

 

DSC 89DSC 88291031299 1056409071635358 8432974469082627709 n

DSC 91