Susitarimas tarp ES ir Sakartvelo

2022 09 06 Raktažodžiai: Europos Parlamente
sakartvelas
Susitikime su naujuoju Sakartvelo Užsienio reiklų ministru Ilia Darchiashvili pagrindinį dėmesį skyrėme 12-kai Europos Komisijos pateiktų sąlygų norint gauti ES kandidatės statusą įgyvendinimui.
Atsižvelgdamas į tai, kad dažnai tenka girdėti Sakartvelo valdančiųjų ir opozicijos kaltinimus bei puolimus vienas kito atžvilgiu, pakviečiau pasimokyti iš Lietuvos patirties, kai siekiant ES ir NATO narystės, Lietuvos politinės partijos oficialiu susitarimu įsipareigojo bendrai dirbti vardan šių tikslų įgyvendinimo.
Taip pat aptarėme karą Ukrainoje. Atkreipiau dėmesį, kad ES imantis veiksmų apriboti vizų išdavimą rusijos piliečiams, Sakartvelas tebetaiko bevizį režimą. Be to, šiuo metu šalyje užregistruota daugiau kaip 7000 rusijos piliečių įmonių.
Sakartvelo politiniai lyderiai tikina įvykdysiantys Komisijos reikalavimus iki šių metų pabaigos. Linkiu, kad taip ir būtų. Savo siūlymais ir patarimais kaip to pasiekti pasidalinsiu šiuo metu Europos Parlamento rengiamame dokumente apie Asociacijos susitarimo tarp ES ir Sakartvelo įgyvendinimą.